Drugie wydanie książki Doroty Mrówki “Odczarować medytację”


 

Dorota Mrówka
“Odczarować medytację”
wydanie drugie poszerzone i uaktualnione

Wydawca:
Instytut Tathatā

Premiera:
18 października 2022

Przedsprzedaż:
od 20 września 2022

 

Medytacja staje się coraz bardziej popularna, a nawet modna. Sięgają po nią trenerzy rozwoju osobistego, nauczyciele szeroko rozumianej duchowości, a także psychoterapeuci. To dobrze, bo praktyki uważności, bez względu na to, jaką formę przybiorą, mogą przynieść nam wiele dobrego – nie tylko poprawiają samopoczucie i pozwalają się wyciszyć, ale wpływają także na zdrowszy sen oraz na jakość naszego życia. Ważne, by podejść do tego odpowiednio, by nie popełniać błędów, które mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. A zagrożeń jest wiele, bo nie zawsze medytacji uczą osoby, które mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dobrze więc dowiedzieć się, czym jest medytacja, a czym na pewno nie jest, jakie są techniki i praktyki uważności oraz jak ich używać. Dobrze też wiedzieć, co o medytacji mówi współczesna nauka, która od kilkunastu lat bada ją skrupulatnie i odkrywa jej tajemnice. Warto także pamiętać, że ścieżek medytacyjnych jest wiele. Niemal każda tradycja duchowa ma własne praktyki i może zaoferować wiele osobom podążającym daną ścieżką. Co więcej, medytacja może też mieć świecki charakter.

Autorka tej książki podjęła się trudnego zadania, by „odczarować” medytację, by wyzwolić ją ze stereotypowego postrzegania, rozprawić się z przekłamaniami i mitami. Wyjaśnia więc podstawy, przybliża medytacje różnych kultur, podaje najnowsze badania naukowe i zachęca do własnej, odpowiedzialnej praktyki. Do tego, by wkroczyć na duchową ścieżkę bez względu na wyznawane religie i światopogląd, by doświadczyć trwałej przemiany, która jest nieodłącznym efektem praktyki uważności. Bo świadomość zmienia wszystko.

Książkę można kupić w naszym sklepie w formie drukowanej, e-booka oraz audiobooka: KUP KSIĄŻKĘ

*

Nota o autorce:

Dorota Mrówka – nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Jest autorką książek poświęconych technikom uważności, medytacji, praktykom oddechowym i relaksacyjnym. W 2019 roku otrzymała państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu naturoterapeuty. Prowadzi terapię redukcji stresu w gabinecie terapii naturalnych „Locus” Katowicach.

 

jak medytować, jak zacząć medytować, jak nauczyć się medytować, jak zacząć medytować w domu, jak medytować samemu, jak medytować w domu, jak poprawnie medytować, jak prawidłowo medytować, medytacja jak medytować, książki o rozwoju duchowym, książki duchowe, rozwój duchowy książki, książki rozwój duchowy, medytacja książka, książki o medytacji, medytacje ksiazka, książki medytacja