Drugie wydanie książki Doroty Mrówki „Odczarować medytację”


 

Dorota Mrówka
„Odczarować medytację”
wydanie drugie poszerzone i uaktualnione

Wydawca:
Instytut Tathatā

Premiera:
jesień 2022

 

Jeszcze w tym roku, na początku jesieni, ukaże się nakładem naszego wydawnictwa Instytut Tathatā, drugie, poszerzone i uaktualnione wydanie książki Doroty Mrówki „Odczarować medytację”.
Autorka rozprawia się tu z mitami na temat medytacji, podaje naukowe fakty dotyczące praktyk uważności, a także szeroko opisuje tradycje medytacyjne z całego świata. Książka jest rzeczowym i konkretnym przewodnikiem po meandrach duchowych ścieżek – od buddyzmu, poprzez hinduizm, taoizm, hezychazm, sufizm uniwersalny, aż po judaizm i tradycje iberoamerykańskie.
Pozycja idealna dla tych, którzy interesują się medytacją, sami medytują lub zamierzają podjąć praktykę.

*

Nota o autorce:

Dorota Mrówka – nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Jest autorką książek poświęconych technikom uważności, medytacji, praktykom oddechowym i relaksacyjnym. W 2019 roku otrzymała państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu naturoterapeuty. Prowadzi terapię redukcji stresu w gabinecie terapii naturalnych „Locus” Katowicach.