Indywidualne sesje medytacji świeckiej w Katowicach


 

Indywidualna sesja medytacyjna

prowadzi:
Dorota Mrówka

miejsce:
Gabinet terapii naturalnych „Locus”
ul. Ligocka 103
Katowice

czas trwania:
3 godziny

 

Jeśli chcesz nauczyć się medytacji, poznać podstawy praktyki oraz dowiedzieć się jak wprowadzić ją na stałe do swojego życia, zapraszamy na indywidualne spotkanie.

Medytacja, której uczymy nie ma religijnych konotacji, chociaż czerpiemy inspirację z różnych tradycji i ścieżek duchowych. Traktujemy ją jako skuteczne i dostępne narzędzie do pracy z samym sobą – z emocjami i z umysłem. Pokazujemy jak można w prosty i bezpieczny sposób odzyskać spokój, harmonię, radość życia, jak się odpowiednio relaksować i co zrobić, by poprawić koncentrację.

Zapewniamy matę, koc oraz poduszkę medytacyjną. Prosimy zabrać ze sobą wygodny, luźny strój oraz skarpetki, ponieważ na matę wchodzimy bez butów. Przed sesją nie należy pić mocnej kawy, ani nie jeść zbyt ciężkiego posiłku. Raczej coś lekkiego, aby nie być czuć głodu.

W trakcie sesji omawiane i praktykowane są podstawowe zagadnienia związane z praktyką medytacji świeckiej:

  • praktyka koncentracji, relaksacji i medytacji
  • praktyka pozycji ciała w medytacji
  • praca z oddechami medytacyjnymi z dostosowaniem ich trybu do indywidualnych potrzeb uczestnika
  • praca z umysłem

Każdy uczestnik ma możliwość praktykowania zarówno medytacji narracyjnych (prowadzonych), jak i praktyk bezzadaniowych.

Z naszego doświadczenia z pracy z uczestnikami sesji wiemy, że przegląd praktyk medytacyjnych pochodzących z różnych tradycji i kultur to najlepszy sposób na to, by odnaleźć w tym obszarze taką praktykę, która później w indywidualnej pracy przyniesie najlepsze efekty. 

Sesje medytacyjne prowadzi Dorota Mrówka – nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi warsztaty medytacji świeckiej. Jest autorką książek poświęconych technikom uważności, medytacji, praktykom oddechowym i relaksacyjnym.

 *

Umów spotkanie:
dorota@fundacjahs.org
tel. 607 168 262

*

KOSZT SESJI: 450 zł