KidsMindfulness


 

 

O PROJEKCIE KidsMindfulness:

Głównym założeniem projektu jest pomoc dzieciom w odnalezieniu drogi do własnego wnętrza, indywidualnego potencjału, świadomych i współodczuwających zachowań poprzez umiejętność skupienia na chwili obecnej. Jak powiedział kiedyś Dalai Lama IV: „gdyby każde 8-letnie dziecko było uczone medytacji, wyeliminowalibyśmy przemoc i wojny w ciągu jednego pokolenia”

Smatfony, tablety, gry, telewizja, internet zagłuszają to, co w naszym życiu jest naprawdę ważne, odłączając nas od innych i od siebie samych.  We współczesnym świecie możemy zobaczyć tego opłakane skutki. Od najmłodszych lat jesteśmy bombardowani informacjami, uczeni brania udziału w „wyścigu szczurów”, albo podążania wydeptanymi ścieżkami. Innymi słowy – od małego uczy się nas, aby skupiać uwagę na świecie zewnętrznym, zapominając o tym, że to tak naprawdę w nas samych tkwi wewnętrzne bogactwo.

Dlatego też postanowiliśmy stworzyć przestrzeń dla najmłodszych, która będzie odpowiedzią na bolączki dzisiejszego społeczeństwa.   Zajęcia umożliwią skupienie uwagi na tym co nas otacza przy jednoczesnym wsłuchaniu się we własne wnętrze i naturalną intuicję. Spotkania będą prowadzone w taki sposób, aby mały człowiek mógł rozwinąć swoją kreatywność, wyobraźnię, empatię i talenty. Pod fachową opieką dzieci nauczą się doświadczać barw świata wewnętrznego w taki sposób, aby w przyszłości mogły tworzyć nowy lepszy świat, w poszanowaniu wszystkich istot tu żyjących, a wszystko to poprzez bycie uważnym.

Projekt realizowany jest na terenie Wrocławia.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat, odbywają się raz w tygodniu. Dodatkowo organizowane są warsztaty tematyczne, dla całej rodziny oraz dorosłych.

 

Korzyści z zajęć KidsMindfulness:
– słuchanie własnego wnętrza, intuicji
– skupienie uwagi
– wyciszenie
– poznanie własnych wartości
– poznanie własnych talentów, marzeń
– przeniesienie ze świata kreowanego przez internet i media do świata wyobraźni, indywidualnych przekazów, doświadczenie własnego wnętrza
– odnalezienie siebie w zewnętrznym chaosie

 

SZEFOWA PROJEKTU:
Jolanta Różewicz
Z wykształcenia prawnik z dyplomem MBA, zawodowo przez 10 lat była menadżerem. Obecnie prowadzi swoją działalność gospodarczą związaną z obsługą spółek prawa handlowego. Od wielu lat zdobywa wiedzę związaną z rozwojem osobistym i duchowym, kończy Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego.
Marzy o stworzeniu centrum rozwoju osobistego i duchowego na terenie Wrocławia i innych dużych miast w Polsce, zależy jej na budowaniu nowej, lepszej rzeczywistości – pomostu do świata wartości opartych na miłości, tolerancji i szacunku bez względu na kolor skóry, narodowość czy wyznanie – z uwzględnieniem bardzo ważnej roli dzieci i młodzieży w budowaniu nowej przyszłości.
Kontakt:
e-mail: jola@fundacjahs.org
tel. 500 077 742

 

Szczegóły znajdą Państwo w zakładkach:
ZAJĘCIA
ATRAKCJE
ZAPISY

 
foto: blanca rovira/pixabay.com