KidsMindfulness

O PROJEKCIE KidsMindfulness:

Głównym założeniem projektu jest pomoc dzieciom w odnalezieniu drogi do własnego wnętrza, indywidualnego potencjału, świadomych i współodczuwających zachowań poprzez umiejętność skupienia na chwili obecnej. Jak powiedział kiedyś Dalai Lama IV: „gdyby każde 8-letnie dziecko było uczone medytacji, wyeliminowalibyśmy przemoc i wojny w ciągu jednego pokolenia”

Smatfony, tablety, gry, telewizja, internet zagłuszają to, co w naszym życiu jest naprawdę ważne, odłączając nas od innych i od siebie samych.  We współczesnym świecie możemy zobaczyć tego opłakane skutki. Od najmłodszych lat jesteśmy bombardowani informacjami, uczeni brania udziału w „wyścigu szczurów”, albo podążania wydeptanymi ścieżkami. Innymi słowy – od małego uczy się nas, aby skupiać uwagę na świecie zewnętrznym, zapominając o tym, że to tak naprawdę w nas samych tkwi wewnętrzne bogactwo.

Dlatego też postanowiliśmy stworzyć przestrzeń dla najmłodszych, która będzie odpowiedzią na bolączki dzisiejszego społeczeństwa. Zajęcia umożliwią skupienie uwagi na tym co nas otacza przy jednoczesnym wsłuchaniu się we własne wnętrze i naturalną intuicję. Spotkania będą prowadzone w taki sposób, aby mały człowiek mógł rozwinąć swoją kreatywność, wyobraźnię, empatię i talenty. Pod fachową opieką dzieci nauczą się doświadczać barw świata wewnętrznego w taki sposób, aby w przyszłości mogły tworzyć nowy lepszy świat, w poszanowaniu wszystkich istot tu żyjących, a wszystko to poprzez bycie uważnym.

Warsztaty odbywają się w 2 grupach wiekowych: 6-9 i 10-14 lat. Zajęcia przygotowane są stosownie do aktywności dzieci, ich zdolności poznawczych oraz stopnia samodzielności.

Korzyści z zajęć KidsMindfulness:
– słuchanie własnego wnętrza, intuicji
– skupienie uwagi
– wyciszenie
– poznanie własnych wartości
– poznanie własnych talentów, marzeń
– przeniesienie ze świata kreowanego przez internet i media do świata wyobraźni, indywidualnych przekazów, doświadczenie własnego wnętrza
– odnalezienie siebie w zewnętrznym chaosie

Czas trwania warsztatu:
–  dzieci młodsze 6-9 lat: 2 godziny (w tym 1 godz. wspólnie z rodzicami)
– dzieci starsze 10-14 lat: 3 godziny

Zapewniamy:
– maty, koce i poduszki
– instrumenty, zabawki
– nagłośnienie
– napoje

Jolanta Różewicz – z wykształcenia prawnik z dyplomem MBA, zawodowo przez 10 lat była menadżerem. Obecnie prowadzi swoją działalność gospodarczą związaną z obsługą spółek prawa handlowego. Od wielu lat zdobywa wiedzę związaną z rozwojem osobistym i duchowym, kończy Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego.
Marzy o stworzeniu centrum rozwoju osobistego i duchowego na terenie Wrocławia i innych dużych miast w Polsce, zależy jej na budowaniu nowej, lepszej rzeczywistości – pomostu do świata wartości opartych na miłości, tolerancji i szacunku bez względu na kolor skóry, narodowość czy wyznanie – z uwzględnieniem bardzo ważnej roli dzieci i młodzieży w budowaniu nowej przyszłości.
Szefowa projektu KidsMindfulness.

Natalia Kawalec – psycholog ze specjalnością psychologia zarządzania i marketingu, w trakcie uzyskiwania uprawnień pedagogicznych oraz podstaw dogoterapii. W wolnych chwilach poświęca się pasjom artystycznym takim jak fotografia, pisanie, czy odnawianie starych mebli. Miłośnik wszystkich niewinnych istot, w szczególności dzieci i zwierząt. Jak sama mówi: „Od dzieciństwa nosimy w sobie stosy kodów, traum i blokad, co nierzadko czyni nas nieszczęśliwymi istotami w skórze osób dorosłych. Aby zapobiec chorobie na jaką panuje współczesny świat musimy zwrócić się do dzieci, bo to właśnie w ich rękach jest nasza przyszłość. Jeśli będę mogła mieć wpływ na budowanie z nimi lepszego jutra, to chcę to robić.”

Koszt uczestnictwa:

Kontakt: