Mindfulness – szkolenie video


 

Szkolenie video “Mindfulness: techniki i narzędzia poprawy jakości życia”

 

prowadzi:
Jarosław Gibas

 

Kurs video “Mindfulness: techniki i narzędzia poprawy jakości życia” skierowany jest zarówno do tych osób, które chcą poprawić jakość swojej życiowej aktywności w relacjach z innymi – przyjaciółmi, partnerami czy rodziną – jak i samymi sobą. Również do tych, którzy chcą wykorzystać techniki i narzędzia mindfulness do poprawy jakości swojej pracy – zwiększenia jej efektywności przy jednoczesnym wyeliminowaniu efektu zmęczenia, czy wypalenia zawodowego.

W dzisiejszym, rozpędzonym świecie coraz trudniej o uważność – im więcej otaczająca rzeczywistość produkuje bodźców, tym częściej im ulegamy, przez co tracimy nie tylko efektywność, ale też życiową harmonię i równowagę. Pojawia się stres, natłok myśli, spada umiejętność koncentracji i odporność na przeciwności losu, czy zawodowe wyzwania. Rozwiązaniem nie jest udawanie, że nas to nie dotyczy, ale akceptacja takiej a nie innej rzeczywistości i znalezienie w nas samych najlepszych sposobów na odzyskanie równowagi w naszych dotychczasowych systemach i środowiskach – związkach, rodzinie i pracy. Nie znam szybszego i bardziej skutecznego sposobu na poprawę jakości naszego życia w tym zakresie niż techniki i narzędzia mindfulness. To dzięki nim nasza głowa wraca na swoje właściwe miejsce, by maksymalnie często znajdować się dokładnie tam gdzie w danej chwili znajduje się nasze ciało. Powraca efektywność, sprawczość i spokój. Pojawia się również to, co najcenniejsze – radość życia, spełnione budowanie relacji, a praca zaczyna nas cieszyć, zamiast jedynie męczyć.

Uświadomienie sobie mechanizmów działania własnego mózgu bywa niezwykle odkrywcze i pomocne w szybkiej rekonfiguracji naszych nawyków, przekonań oraz rodzaju aktywności. To pierwszy i niezbędny krok na drodze do uważności. Kolejny krok to wykorzystanie najbardziej skutecznych narzędzi. Gro z nich wypracowano w wielu tradycjach i kulturach przed setkami i tysiącami lat. Jeśli są skuteczne do dzisiaj, to wystarczy je obrać z niepotrzebnego bagażu wierzeń, czy światopoglądów, by skorzystać z ich uzdrawiającej siły. Wówczas na efekty naprawdę nie trzeba długo czekać.

 

Czego się nauczysz podczas szkolenia?

  • 
Czym jest mindfulness i w jaki sposób działa?
  • W jaki sposób działa nasz mózg w kontekście uważności?
  • W jaki sposób oszczędzać, a wjaki sposób zdobyć potrzebną do naszej aktywności energię?
  • Jak przebiegają procesy uczenia się oparte o techniki uważności?
  • W jakich wektorach działa uważność i w jaki sposób je praktykować?
  • Jak jest rola oddechu w mindfulness?
  • 

Na czym polega technika braku identyfikacji?
  • Jak wykorzystać uważność w sekwencji zmiany?
  • Jak działają rytuały wydajnościowe?
  • Czym są i w jaki sposób korzystać ze sprintów ultraadresowych?

 

*

ZOBACZ BEZPŁATNY FRAGMENT:

 

 

*

Zapraszamy na naszą platformę szkoleń video. Jeśli chcesz wziąć udział w kursie, kliknij w link: MINDFULNESS