Model transpersonalny – oś motywacji, 5.09.br., Warszawa


 

Szkolenie „Model transpersonalny – praca na osi motywacji” (poziom II)

prowadzi: Jarosław Gibas

data:
5 września 2020
godz. 10.00-17.00

miejsce:
Centrum Konferencyjne Ogrodowa 58
ul. Ogrodowa 58,
Warszawa

 

 

MODEL TRANSPERSONALNY

Idea transpersonalna zakłada, że aktywność człowieka można postrzegać z perspektywy ponadosobowej (trans – poza, persona – osoba [łac.]), pod warunkiem, że jesteśmy w stanie używać tej perspektywy wraz z brakiem identyfikacji z ego. To identyczny mechanizm, w którym precyzyjnie i bez emocji dostrzegamy problemy innych osób, a ich rozwiązanie jest dla nas jasne i oczywiste, podczas gdy z własnymi problemami nie radzimy sobie już tak łatwo. Model transpersonalny oferuje szereg narzędzi pozwalających nam na wykorzystanie własnej wyobraźni, byśmy byli w stanie spojrzeć na siebie w taki sposób, jak widzimy obce nam osoby. Bo kiedy znika identyfikacja z ego, rozwiązywanie naszych problemów staje się łatwe i zaskakująco szybkie.

Ten sposób postrzegania siebie jest nie tylko obecny w dokonaniach takich badaczy jak Assagioli, Maslow czy Whitmore, ale również w wielu systemach Wschodu, jak na przykład w Bön – powstałym w Tybecie, zanim jeszcze pojawił się tam buddyzm.
Obecnie techniki pochodzące z modelu transpersonalnego stają się przedmiotem zainteresowania coraz większej grupy psychologów, psychoterapeutów, jak również psychiatrów. Okazują się niezwykle skuteczne i przydatne wszędzie tam, gdzie chcemy pomóc drugiemu człowiekowi pokonać wiele problemów o psychologicznym podłożu. Model transpersonalny ułatwia i przyśpiesza to zadanie.

Model transpersonalny przeznaczony jest dla coachów, trenerów, psychologów, psychoterapeutów, osób wspierających innych oraz wszystkich zainteresowanych eksploracją własnego rozwoju.

*

OŚ MOTYWACJI

Na tej osi postrzegamy tworzone przez nas osobowości z perspektywy propulsyjnego systemu, rozróżniającego mechanizmy motywacji „do” i mechanizmy motywacji „od”. Zazwyczaj motywacją jest realizacja jakiegoś celu (według przebrzmiałych teorii powinien on utrzymywać nas w tym większym zaangażowaniu, im sam jest większy i trudniejszy do osiągnięcia). Jednak mierząc się z dużym, trudnym i wymagającym olbrzymiego wysiłku celem często przegrywamy z prozą życia i wszczepiamy sobie przy okazji przekonanie przekonanie, że „tu i teraz” nie możemy być ani spełnieni, ani też szczęśliwi. Zaczynamy wierzyć, że jest to możliwe jedynie w przyszłości, po spełnieniu określonych warunków. W transpersonalnej osi motywacji postrzegamy siebie jako nierozłączny duet dwóch osobowości: aktywnej i pasywnej. Nie oceniając ani jednej, ani drugiej, czerpiemy wartość z zasobów dostarczanych przez obydwie, ponieważ każda z ich ma  wiele do zaoferowania.

 

Uczestniczy otrzymują:
* notatniki, długopisy
* materiały szkoleniowe
* świadectwa uczestnictwa
* bufet kawowy

Lunch we własnym zakresie

 

PROWADZĄCY:
Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 r.), „Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji” (Sensus 2018), „Mantra ciszy” (Sensus 2019), „Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości” (Sensus 2020)
www.jaroslawgibas.com

*

PLAN SZKOLENIA:
Szkolenie składa się z czterech modułów. Pierwszy daje uczestnikom podbudowę teoretyczną i służy wyjaśnieniu działania poszczególnych narzędzi. Pozostałe trzy moduły mają charakter warsztatowy, w ramach którego uczestnicy ćwiczą wykorzystanie poszczególnych narzędzi na konkretnych, rzeczywistych case’ach. Każde z ćwiczeń zakończone jest trzyźródłową informacją zwrotną oraz komentarzem prowadzącego szkolenie.

*

ZAPISY I INFORMACJE:
Dorota Mrówka
607 168 262
biuro@fundacjahs.org

*

KOSZT:
397 zł 
Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata całej kwoty na konto organizatora najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury prosimy o zgłoszenie tego mailowo.
Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora, otrzymują Państwo maila z potwierdzeniem.

Jeśli uczestnik rezygnuje z udziału do 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia/warsztatu – otrzymuje pełny zwrot kosztów. Jeśli natomiast rezygnuje między 13 dniem, a dniem szkolenia włącznie – zwracamy kwotę pomniejszoną o 119 zł (co stanowi 30% wpłaty i równowartość poniesionych i nieodzyskiwanych kosztów organizacyjnych).