Model transpersonalny – praca na osi czasu, 22.06.br., Katowice

Szkolenie „Model transpersonalny – praca na osi czasu” (poziom I)

Jarosław Gibas i Magdalena Grządziel

22 czerwca 2019 r.
godz. 10.00-17.30

Park Przemysłowo – Technologiczny
„Revita Park”
ul. Żelazna 17
sala: C 05
Katowice

Model transpersonalny przeznaczony jest dla coachów, trenerów, psychologów, psychoterapeutów, osób wspierających innych oraz wszystkich zainteresowanych eksploracją własnego rozwoju.

MODEL TRANSPERSONALNY
Idea transpersonalna zakłada, że aktywność człowieka można postrzegać z perspektywy ponadosobowej (trans – poza, persona – osoba [łac.]), pod warunkiem, że jesteśmy w stanie używać tej perspektywy wraz z brakiem identyfikacji z ego. To identyczny mechanizm, w którym precyzyjnie i bez emocji dostrzegamy problemy innych osób, a ich rozwiązanie jest dla nas jasne i oczywiste, podczas gdy z własnymi problemami nie radzimy sobie już tak łatwo. Model transpersonalny oferuje szereg narzędzi pozwalających nam na wykorzystanie własnej wyobraźni, byśmy byli w stanie spojrzeć na siebie w taki sposób, jak widzimy obce nam osoby. Bo kiedy znika identyfikacja z ego, rozwiązywanie naszych problemów staje się łatwe i zaskakująco szybkie.

Ten sposób postrzegania siebie jest nie tylko obecny w dokonaniach takich badaczy jak Assagioli, Maslow czy Whitmore, ale również w wielu systemach Wschodu, jak na przykład w Bön – powstałym w Tybecie, zanim jeszcze pojawił się tam buddyzm.
Obecnie techniki pochodzące z modelu transpersonalnego stają się przedmiotem zainteresowania coraz większej grupy psychologów, psychoterapeutów, jak również psychiatrów. Okazują się niezwykle skuteczne i przydatne wszędzie tam, gdzie chcemy pomóc drugiemu człowiekowi pokonać wiele problemów o psychologicznym podłożu. Model transpersonalny ułatwia i przyśpiesza to zadanie.

OŚ CZASU:
Punktem wyjścia pracy na osi czasu jest założenie, że do każdego istotnego wydarzenia, okresu czy odcinka naszego życia jest przypisana nasza określona osobowość. Zgodnie z tym założeniem otrzymujemy szereg osobowości: przeszłych, teraźniejszych i przyszłych, przy czym różnią się one od siebie wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami oraz poziomem świadomości. W takim ujęciu można się uczyć się również od osobowości przyszłych, takich, które dopiero zostaną stworzone – jeśli wyobrażę sobie siebie za dziesięć lat i zapytam co dzisiaj powinienem zrobić, aby osiągnąć zamierzony cel, to najprawdopodobniej dostanę precyzyjną odpowiedź.
Istnieje cały system komunikowania osobowości na linii czasu. Uzyskamy w ten sposób niezbędne informacje do podejmowania odpowiednich decyzji, a także będziemy w stanie rozwiązywać wiele problemów zaimplementowanych nam w dzieciństwie, które dzisiaj utrudniają nam życie. To idealna metoda na pokonanie takich potworów, jak np. wewnętrzny krytyk, wymagający perfekcjonista, którego oczekiwań nie sposób spełnić, czy też osobowość katująca nas poczuciem bezradności w najmniej oczekiwanych, życiowych sytuacjach.

Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Model transpersonalny. Podręcznik warsztatowy” Fundacja Hinc Sapientia 2018 r., „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” Sensus 2017 r., „Motocyklizm. Droga do mindfulness” Sensus 2016 r., „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” OnePress 2015 r. „Pokonaj stres z Kaizen” Sensus 2013 r., „Schudnij z Kaizen” Sensus 2013 r. www.jaroslawgibas.com

Magdalena Grządziel – psycholog, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji. Prowadzi terapie indywidualne w Poradni Zdrowia Psychicznego „Altermed” oraz w prywatnym gabinecie w Katowicach, współprowadziła terapie grupowe na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych w Katowicach. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach – m.in dotyczących modeli psychoterapeutycznych, prowadzi bloga o tematyce związanej z psychologią.
Jest certyfikowanym specjalistą modelu transpersonalnego.
magdalenagrzadziel.pl

PLAN SZKOLENIA:
Szkolenie składa się z czterech modułów. Pierwszy daje uczestnikom podbudowę teoretyczną i służy wyjaśnieniu działania poszczególnych narzędzi. Pozostałe trzy moduły mają charakter warsztatowy, w ramach którego uczestnicy ćwiczą wykorzystanie poszczególnych narzędzi na konkretnych, rzeczywistych case’ach. Każde z ćwiczeń zakończone jest trzyźródłową informacją zwrotną oraz komentarzem prowadzącego szkolenie.

1. świadectwa uczestnictwa, materiały szkoleniowe, notatniki, długopis
2. indywidualną sesję z certyfikowanym praktykiem modelu tranaspersonalnego
3. poczęstunek podczas przerw kawowych

Lunch we własnym zakresie