Model transpersonalny – praca na osi czasu, 14.03.br., Warszawa


 

Szkolenie „Model transpersonalny – praca na osi czasu”

prowadzi:
Jarosław Gibas

data:
14 marca 2020
godz. 10.00-17.30

miejsce:
Centrum Szkoleniowo Konferencyjne Jupiter
ul. Towarowa 22,
Warszawa,
sala „Jowisz”

 

 

Szkolenie przeznaczone zarówno dla psychologów, coachów, psychoterapeutów, osób wspierających innych, jak i wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem lub poszukujących sposobów rozwiązania własnych problemów.

Model transpersonalny zakłada, że dokonanie zmiany czy rozwiązanie dręczących nas problemów nie wymaga wieloletniej psychoterapii. Każdy z nas posiada zasoby i możliwości, które pozwalają na samodzielną pracę nad sobą i poradzenie sobie z trudnościami w sposób efektywny i trwały.

W terapii transpersonalnej korzystamy z założenia, że na to, kim jesteśmy składa się nie jedna, a wiele osobowości (zwanych subosobowościami) – konstruktów, które tworzą się w naszej psychice w wyniku różnego rodzaju doświadczeń.

Dlatego właśnie zachowujemy się różnie w różnych życiowych sytuacjach i relacjach społecznych. Również dlatego czasami zdarza nam się „stracić kontrolę” czy też skomentować własne zachowanie słowami: „nie wiem dlaczego tak się zachowałem”, „to było silniejsze ode mnie”.

W procesie transpersonalnym wykorzystujemy własną wyobraźnię oraz perspektywę ponadosobową (trans-poza, persona – osoba [łac.]) – dzięki temu możemy spojrzeć na siebie tak, jak widzimy inne osoby – bez identyfikacji z ego. Kiedy obserwujemy działania innych osób, dostrzegamy nie tylko ich problemy, ale często także rozwiązania, które dla samych zainteresowanych nie są już tak oczywiste. Nam samym również znacznie trudniej zobaczyć rozwiązania własnych problemów, które dla osób trzecich są jasne. Ta trudność wynika z identyfikacji z ego – gdy ta znika, rozwiązanie naszych problemów staje się łatwe i zaskakująco szybkie.

Cykl szkoleń modelu transpersonalnego (składający się z 7 części) rozpoczynamy od osi czasu, która opiera się o założenie, że to, co utrudnia nam funkcjonowanie i generuje problemy, to powstałe w wyniku silnych emocjonalnych doświadczeń subosobowości (fragmenty ego).

Przykładem może być tu osoba klienta zgłaszającego obezwładniający lęk w sytuacjach społecznych. W toku pracy, przyjmując perspektywę transpersonalną, dowiadujemy się, iż w przeszłości doświadczył on silnego odrzucenia w grupie rówieśniczej, a jego dzisiejsza reakcja jest tak naprawdę odpowiedzią na tamto, przeszłe doświadczenie – tu tradycyjna psychoterapia oferuje długoletnie leczenie i konfrontowanie z trudnymi doświadczeniami.

Model transpersonalny oferuje natomiast narzędzia, za pomocą których możemy samodzielnie poradzić sobie z naszym problemem. Dodatkowo praca w procesie transpersonalnym odbywa się na odpowiednio głębokim poziomie, by zmiana była trwała.

 

OŚ CZASU
Punktem wyjścia pracy na osi czasu jest założenie, że do każdego istotnego wydarzenia, okresu czy odcinka naszego życia jest przypisana nasza określona osobowość. Zgodnie z tym założeniem otrzymujemy szereg osobowości: przeszłych, teraźniejszych i przyszłych, przy czym różnią się one od siebie wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami oraz poziomem świadomości. W takim ujęciu można się uczyć się również od osobowości przyszłych, takich, które dopiero zostaną stworzone – jeśli wyobrażę sobie siebie za dziesięć lat i zapytam co dzisiaj powinienem zrobić, aby osiągnąć zamierzony cel, to najprawdopodobniej dostanę precyzyjną odpowiedź.
Istnieje cały system komunikowania osobowości na linii czasu. Uzyskamy w ten sposób niezbędne informacje do podejmowania odpowiednich decyzji, a także będziemy w stanie rozwiązywać wiele problemów zaimplementowanych nam w dzieciństwie, które dzisiaj utrudniają nam życie. To idealna metoda na pokonanie takich potworów, jak np. wewnętrzny krytyk, wymagający perfekcjonista, którego oczekiwań nie sposób spełnić, czy też osobowość katująca nas poczuciem bezradności w najmniej oczekiwanych, życiowych sytuacjach.

 

Podczas szkolenia dowiesz się:


  • czym jest model transpersonalny,
  • skąd się wziął i dlaczego jest tak efektywny
  • czym jest ego i jak korzystać z niego na własną korzyść
  • jak odnaleźć przyczynę problemu i jego rozwiązania
  • jak poradzić sobie z wewnętrznym krytykiem lub wymagającym perfekcjonistą
  • jak poradzić sobie w stresujących i lękowych sytuacjach
  • jak działać, by realizować swoje plany i założenia

Szkolenie składa się z części teoretycznej i warsztatowej. Każdy uczestnik będzie miał okazję doświadczyć pracy transpersonalnej na własnej osobie, a także podjąć próbę pracy z drugim człowiekiem. Uczestnicy po ukończeniu szkolenia otrzymają świadectwo uczestnictwa w szkoleniu.

 

Uczestniczy otrzymują:
* notatniki, długopisy
* materiały szkoleniowe
* świadectwa uczestnictwa
* bufet kawowy

Lunch we własnym zakresie

 
PROWADZĄCY:
Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 r.), „Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji” (Sensus 2018), „Mantra ciszy” (Sensus 2019)
www.jaroslawgibas.com

 

PLAN SZKOLENIA:
Szkolenie składa się z czterech modułów. Pierwszy daje uczestnikom podbudowę teoretyczną i służy wyjaśnieniu działania poszczególnych narzędzi. Pozostałe trzy moduły mają charakter warsztatowy, w ramach którego uczestnicy ćwiczą wykorzystanie poszczególnych narzędzi na konkretnych, rzeczywistych case’ach. Każde z ćwiczeń zakończone jest trzyźródłową informacją zwrotną oraz komentarzem prowadzącego szkolenie.

*

ZAPISY I INFORMACJE:
Dorota Mrówka
607 168 262
biuro@fundacjahs.org*

*

KOSZT:
397 zł 
*
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata całej kwoty na konto organizatora.
Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora  otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury prosimy o zgłoszenie tego mailowo.

Jeśli uczestnik rezygnuje z udziału do 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia/warsztatu – otrzymuje pełny zwrot kosztów. Jeśli natomiast rezygnuje między 13 dniem, a dniem szkolenia włącznie – zwracamy kwotę pomniejszoną o 119 zł (co stanowi 30% wpłaty i równowartość poniesionych i nieodzyskiwanych kosztów organizacyjnych).