Model transpersonalny – praca na osi czasu, 16.11.br., Katowice

Katowice

szkolenie prowadzą:
Jarosław Gibas i Magdalena Grządziel

Szkolenie przeznaczone zarówno dla psychologów, coachów, psychoterapeutów, osób wspierających innych, jak i wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem lub poszukujących sposobów rozwiązania własnych problemów.

Model transpersonalny zakłada, że dokonanie zmiany czy rozwiązanie dręczących nas problemów nie wymaga wieloletniej psychoterapii. Każdy z nas posiada zasoby i możliwości, które pozwalają na samodzielną pracę nad sobą i poradzenie sobie z trudnościami w sposób efektywny i trwały.

W terapii transpersonalnej korzystamy z założenia, że na to, kim jesteśmy składa się nie jedna, a wiele osobowości (zwanych subosobowościami) – konstruktów, które tworzą się w naszej psychice w wyniku różnego rodzaju doświadczeń.

Dlatego właśnie zachowujemy się różnie w różnych życiowych sytuacjach i relacjach społecznych. Również dlatego czasami zdarza nam się „stracić kontrolę” czy też skomentować własne zachowanie słowami: „nie wiem dlaczego tak się zachowałem”, „to było silniejsze ode mnie”.

W procesie transpersonalnym wykorzystujemy własną wyobraźnię oraz perspektywę ponadosobową (trans-poza, persona – osoba [łac.]) – dzięki temu możemy spojrzeć na siebie tak, jak widzimy inne osoby – bez identyfikacji z ego. Kiedy obserwujemy działania innych osób, dostrzegamy nie tylko ich problemy, ale często także rozwiązania, które dla samych zainteresowanych nie są już tak oczywiste. Nam samym również znacznie trudniej zobaczyć rozwiązania własnych problemów, które dla osób trzecich są jasne. Ta trudność wynika z identyfikacji z ego – gdy ta znika, rozwiązanie naszych problemów staje się łatwe i zaskakująco szybkie.

Cykl szkoleń modelu transpersonalnego (składający się z 7 części) rozpoczynamy od osi czasu, która opiera się o założenie, że to, co utrudnia nam funkcjonowanie i generuje problemy, to powstałe w wyniku silnych emocjonalnych doświadczeń subosobowości (fragmenty ego).

Przykładem może być tu osoba klienta zgłaszającego obezwładniający lęk w sytuacjach społecznych. W toku pracy, przyjmując perspektywę transpersonalną, dowiadujemy się, iż w przeszłości doświadczył on silnego odrzucenia w grupie rówieśniczej, a jego dzisiejsza reakcja jest tak naprawdę odpowiedzią na tamto, przeszłe doświadczenie – tu tradycyjna psychoterapia oferuje długoletnie leczenie i konfrontowanie z trudnymi doświadczeniami.

Model transpersonalny oferuje natomiast narzędzia, za pomocą których możemy samodzielnie poradzić sobie z naszym problemem. Dodatkowo praca w procesie transpersonalnym odbywa się na odpowiednio głębokim poziomie, by zmiana była trwała.

Podczas szkolenia dowiesz się:

• czym jest model transpersonalny,
  • skąd się wziął i dlaczego jest tak efektywny
  • czym jest ego i jak korzystać z niego na własną korzyść
  • jak odnaleźć przyczynę problemu i jego rozwiązania
  • jak poradzić sobie z wewnętrznym krytykiem lub wymagającym perfekcjonistą
  • jak poradzić sobie w stresujących i lękowych sytuacjach
  • jak działać, by realizować swoje plany i założenia

Szkolenie składa się z części teoretycznej i warsztatowej. Każdy uczestnik będzie miał okazję doświadczyć pracy transpersonalnej na własnej osobie, a także podjąć próbę pracy z drugim człowiekiem. Uczestnicy po ukończeniu szkolenia otrzymają świadectwo uczestnictwa w szkoleniu.

* notatniki, długopisy
* bufet kawowy
Lunch we własnym zakresie

KOSZT
397 zł od osoby.

Wpłat można dokonywać także przelewem na konto organizatora:
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, data i miejsce warsztatu

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki 100 zł lub całej kwoty.

Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora  otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury za udział w warsztacie prosimy o zgłoszenie tego mailowo: biuro@fundacjahs.org