Model transpersonalny – praca na osi ról, 9.06.br., Warszawa

Szkolenie „Model transpersonalny – praca na osi ról” (poziom I)

prowadzi: Jarosław Gibas

9.06.2018 r.
godz. 10.00-17.30

Warszawa,
Centrum Szkoleniowe Żoliborz
pl. Inwalidów 10

MODEL TRANSPERSONALNY
Idea transpersonalna zakłada, że aktywność człowieka można postrzegać z perspektywy ponadosobowej (trans – poza, persona – osoba [łac.]), pod warunkiem, że jesteśmy w stanie używać tej perspektywy wraz z brakiem identyfikacji z ego. To identyczny mechanizm, w którym precyzyjnie i bez emocji dostrzegamy problemy innych osób, a ich rozwiązanie jest dla nas jasne i oczywiste, podczas gdy z własnymi problemami nie radzimy sobie już tak łatwo. Model transpersonalny oferuje szereg narzędzi pozwalających nam na wykorzystanie własnej wyobraźni, byśmy byli w stanie spojrzeć na siebie w taki sposób, jak widzimy obce nam osoby. Bo kiedy znika identyfikacja z ego, rozwiązywanie naszych problemów staje się łatwe i zaskakująco szybkie.

Ten sposób postrzegania siebie jest nie tylko obecny w dokonaniach takich badaczy jak Assagioli, Maslow czy Whitmore, ale również w wielu systemach Wschodu, jak na przykład w Bön – powstałym w Tybecie, zanim jeszcze pojawił się tam buddyzm.
Obecnie techniki pochodzące z modelu transpersonalnego stają się przedmiotem zainteresowania coraz większej grupy psychologów, psychoterapeutów, jak również psychiatrów. Okazują się niezwykle skuteczne i przydatne wszędzie tam, gdzie chcemy pomóc drugiemu człowiekowi pokonać wiele problemów o psychologicznym podłożu. Model transpersonalny ułatwia i przyśpiesza to zadanie.

Model transpersonalny przeznaczony jest dla coachów, trenerów, psychologów, psychoterapeutów, osób wspierających innych oraz wszystkich zainteresowanych eksploracją własnego rozwoju.

OŚ RÓL
dedykowana jest naszym rolom, które – zgodnie z teorią Goffmana – odgrywamy nieustannie, ilekroć ktoś nas obserwuje. Wówczas, z lepszym lub gorszym skutkiem, odtwarzamy rolę prezesa, ojca, managera, żony, szefowej czy matki. I właśnie na tej płaszczyźnie zachodzi najwięcej konfliktów, ponieważ poszczególne osobowości mają określone wartości, potrzeby, obowiązki i prawa. Rozwiązanie takiego konfliktu możliwe jest wyłącznie wówczas, gdy potrafimy spojrzeć na tworzone w ten sposób osobowości bez identyfikacji z jakąkolwiek z nich. Z poziomu transpersonalnego, bezstronnego moderatora, jesteśmy zdolni do zawarcia kompromisu, dzięki któremu zaczną być respektowane odpowiednie wartości, potrzeby, realizowane obowiązki i przyznawane nagrody. Kluczem jednak jest bezstronność, bez której któraś z osobowości zawsze będzie dążyła do przejęcia kontroli nad całym systemem. A to nigdy nie wróży niczego dobrego.

Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej, coachingu transpersonalnego oraz mindfulness. Autor książek poświęconych m.in. rozwojowi osobowości, zarządzaniu emocjami oraz psychologii transpersonalnej: „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych”, „Motocyklizm. Droga do mindfulness”, „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny”, „Pokonaj stres z Kaizen”, „Schudnij z Kaizen”,
„Motocykl po czterdziestce (zamiast kochanki)”.
Fundator i wiceprezes Fundacji HINC SAPIENTIA.
więcej informacji: jaroslawgibas.com

PLAN SZKOLENIA:
Szkolenie składa się z czterech modułów. Pierwszy daje uczestnikom podbudowę teoretyczną i służy wyjaśnieniu działania poszczególnych narzędzi.
Pozostałe trzy moduły mają charakter warsztatowy, w ramach którego uczestnicy ćwiczą wykorzystanie poszczególnych narzędzi na konkretnych, rzeczywistych case’ach. Każde z ćwiczeń zakończone jest trzyźródłową informacją zwrotną oraz komentarzem prowadzącego szkolenie.

Moduł 1: 10.00 – 11.30
Przerwa kawowa: 11.30 – 11.45
Moduł 2: 11.45 – 13.15
Lunch: 13.15 – 14.15
Moduł 3: 14.15 – 15.45
Przerwa kawowa: 15.45 – 16.00
Moduł 4: 16:00 – 17:30

1. świadectwa uczestnictwa, materiały szkoleniowe, notatniki, długopisy
2. indywidualną sesję z certyfikowanym praktykiem modelu transpersonalnego
3. poczęstunek podczas przerw kawowych
4. lunch wegetariański złożony z dwóch dań

ZGŁOSZENIA I INFORMACJE:
AGNIESZKA OSTROWSKA
Dyrektor ds. Projektów
e-mail: agnieszka@fundacjahs.org
tel. 507 145 119

Koszt szkolenia wynosi 750 zł.

Wpłaty można także dokonać bezpośrednio na konto organizatora:
Fundacja HINC SAPIENTIA
Nr konta mBank 54 1140 2004 0000 3402 7687 5122
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, data i miejsce szkolenia

Ze względu na warsztatowy charakter szkolenia i kameralną ilość uczestników, zapisy przyjmowane są do 7.06.2018 r.

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki 300 zł lub całej kwoty. Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora  otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku prosimy o zgłaszanie tego mailowo. Wystawiamy faktury.

Szkolenie odbędzie się w przypadku zebrania minimum 9 uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku niezebrania odpowiedniej liczby osób lub z przyczyn losowych. W przypadku odwołania szkolenia w ciągu 24 godzin nastąpi zwrot środków na konto osób, które zapłaciły za szkolenie.