warsztaty medytacyjne


Chcę podziękować za możliwość udziału w inspirujących warsztatach medytacyjnych „Ciało – Umysł – Zdrowie”. Jestem osobą nieufną i zamkniętą w sobie, z początku miałam obawy, że może na medytacjach zamiast poprawy, będzie pogorszenie samopoczucia lub chęć zainspirowania mnie inną wiarą. Dorota jest bardzo ciepłą osobą, jej spokój spływał na uczestników. Pokazywanie różnych świeckich metod medytacji i dowolność wyboru tych technik, które najlepiej nam odpowiadają, dla mnie miały duże znaczenie.
Mam za sobą bardzo traumatyczne doświadczenia, które były zamrożone przez wiele lat, a efekty tego zamrożenia odczuwam w całym ciele w postaci bólu i ciągłego napięcia mięśni oraz powracających traumatycznych wspomnień. Najbardziej mi przypadły do gustu medytacje oddechowe (liczenie, z wizualizacją). Opierając się na własnym doświadczeniu muszę stwierdzić, że naprawdę  to działa. Początkowo moja klatka piersiowa była mało elastyczna, jakby w gorsecie. Poprzez codzienne ćwiczenia oddechowe mięśnie zrobiły się bardziej elastyczne i zaczęłam oddychać całą pojemnością płuc. Poprzez oddechy robione według zaleceń, nieraz udało mi się opanować myśli i przegonić w ten sposób traumatyczne wspomnienia, które mnie bardzo często atakowały i zadawały cierpienie. Dzięki metodom relaksacyjnym mam również mniej napięte mięśnie, szczególnie barki.
Będę dalej kontynuować medytacje w domu. Dziękuję z całego serca 🙂

Pozdrawia uczestniczka
Ewelina

***

Pragnę serdecznie podziękować za czas spędzony na warsztatach „Ciało – Umysł – Zdrowie”. Po moich ciężkich doświadczeniach i „locie” z 3 piętra na beton, mój bardzo mocno potłuczony mózg był w stanie ABSOLUTNEJ rozsypki. Spotkania prowadzone przez Panią Dorotę pozwoliły mi choć w części ten stan uporządkować. Wiem, że czeka mnie jeszcze dużo pracy, ale podczas warsztatów medytacyjnych uzyskałam narzędzia, by zmierzać we właściwym kierunku – choćby poprzez medytację. Jeśli znowu – co może się zdarzyć – zgubię drogę, wiem jak ją odnaleźć.
Katarzyna Mrozińska-Izdebska

***

Uczestniczyłem w warsztatach medytacyjnych i mindfulness organizowanych przez Jarka Gibasa. Ogromna wiedza prowadzącego przekazana w bardzo praktyczny i skondensowany sposób umożliwiła mi bezpośrednie przełożenie wyniesionych doświadczeń na rozwój prowadzonej przeze mnie firmy, jak również moje życie prywatne. Proste działania przyniosły szybkie i wymierne efekty. Dziękuję Jarku za zmiany, jakie dzięki Tobie udało mi się już wprowadzić i na pewno będę kontynuował pracę z Tobą w przyszłości.

Maciej Radomski
CEO Trimo Group
Słowenia

***

Techniki mindfulness i medytacji, które poznałem podczas tego warsztatu, skutecznie obniżają poziom stresu oraz negatywne napięcia często towarzyszące dynamicznej i wymagającej pracy. I to nie wtedy, kiedy wychodzimy z firmy po ciężkim dniu zmagań, ale właśnie w trakcie tego dnia. Aby móc zastosować te techniki w czasie, gdy pojawia się najwięcej stresu, w naszej firmie stworzyliśmy specjalny pokój do relaksacji/medytacji. Zapraszam chętnych do wypróbowania.

Maciej Panek
prezes PANEK S.A.

***

Bardzo skorzystałem z warsztatów mindfulness prowadzonych przez Jarka Gibasa i Dorotę Mrówkę. Dzięki tym warsztatom mogę już samodzielnie praktykować medytację oraz zmieniłem stosunek do wielu rzeczy w moim życiu. Dlatego polecam udział w tych szkoleniach. Dodatkowo przeczytałem wszystkie publikacje, które zostały napisane przez Jarka i są naprawdę bardzo dobrą lekturą, gorąco polecam.

Artur Sławiński
CEO/Prezes Zarządu RECO FUEL ENGINEERING SA

***

Wzięcie udziału w warsztacie „Mindfulness w praktyce” było jedną z moich najlepszych decyzji, której efekty utrzymują się do dnia dzisiejszego i mają przełożenie zarówno na moje życie prywatne, jak i zawodowe. Warsztaty pozwoliły mi złapać perspektywę, tak potrzebną, żeby efektywnie działać i rozwijać się. Wróciłam z nich wypełniona klarownością co do tego, jak pogodzić życie zawodowe i rodzinne. Złapanie dystansu pozwoliło mi na znalezienie rozwiązań, które od razu mogłam zastosować w pracy zawodowej. Otrzymałam też wiedzę i nabyłam umiejętności, które pozwalają mi praktykować mindfulness samodzielnie. Potrafię zatem złapać codziennie balans, który przekłada się na lepszą jakość mojego życia.

Anna Słowińska
Trener rozwoju osobistego, coach transpersonalny

***

Weekend z medytacją za nami. Był to cudownie spędzony czas. Wspaniali ludzie, urocze miejsce. Oboje jesteśmy uradowani atmosferą, profesjonalizmem organizatorów, sporą dawką wiedzy z zakresu rozwoju osobistego, medytacji i pracy z ego. Weszliśmy na tę drogę i chcemy nią przez resztę naszego życia podążać. Dziękujemy Jarkowi i Dorocie za taką dawkę wiedzy, otwartość i cenne wskazówki, Agnieszce za troskę i prosimy o więcej takich spotkań.

Edyta Maliczak – Coach & Trener
Grzegorz Maliczak – fizjoterapeuta

***

Chciałabym serdecznie podziękować za warsztaty poświęcone medytacji. Dzięki wspaniałej atmosferze przeżyłam niepowtarzalne chwile. Przede wszystkim nauczyłam się jak medytować, tj. prawidłowo siedzieć, oddychać, wizualizować i pracować z umysłem. Na co dzień zajmuję się medycyną naturalną. Myślę jednak, że niezależnie od wykonywanego zawodu, jak i wieku, każdemu powinno zależeć na zrozumieniu i poznaniu siebie. Gorąco polecam zgłębianie różnych technik medytacyjnych!

Agata Chrystowska
naturoterapia i światłolecznictwo Profamilia AB
Szwecja

***

Uczestniczyłem w weekendowym kursie „Ego – potęga iluzji, iluzja potęgi” (Wilga, 15-17.08.2017 r.) Moim celem było znalezienie przestrzeni w swoim życiu na wprowadzenie ważnych dla mnie zmian, ostateczne zdefiniowanie siebie oraz rozpoczęcie praktyki medytacyjnej, która wyciszy we mnie gonitwę myśli.
Kurs był prowadzony przez Jarosława Gibasa i Dorotę Mrówkę. Obydwoje stanowią zgrany tandem, wzajemnie uzupełniający się i dający sobie przestrzeń do ekspresji. Poza tym mają talent w przekazywaniu wiedzy w sposób prosty i zrozumiały. To, co wydawało się zagmatwane, przestało dla mnie tym być. Nie dość, że w końcu zrozumiałem sposób działania mojego „ego” to zacząłem je lepiej kontrolować, przez co bardziej panuję nad swoimi zachowaniami. Praktycznie codziennie znajduję czas i chęci na półgodzinną medytację, którą dopasowałem do siebie podczas tego weekendu. Jestem bardziej produktywny, lepiej organizuję sobie czas i polepszyła mi się jakość snu.
Jestem freelancerem, więc to wszystko ma kluczową rolę w moim biznesie, jak i życiu osobistym. A kolejne tygodnie przynoszą mi coraz bardziej zauważalne zmiany na korzyść. Była to jedna z moich najlepszych inwestycji w siebie pod względem biznesowym i osobistym.

Rafał Krzempek
Specjalista ds. marketingu i sprzedaży

***