Indywidualna sesja medytacyjna, Katowice

Pracownia Fundacji Hinc Sapientia
ul. Korfantego 191 (tereny Instytutu Techniki Budowlanej) budynek D1
Katowice

Po pierwsze – medytacja nie musi wiązać się z żadną religią. Może być całkowicie świecka i neutralna. Dzięki temu może być praktykowana przez każdego. Dla wielu osób, które chcą wprowadzić medytację do swojego życia, kluczowe jest właśnie to, by praktyka nie wymagała od nich zmiany światopoglądu lub wierzeń.
Medytacja, której uczę nie ma religijnych konotacji, chociaż czerpię inspirację z różnych tradycji i ścieżek duchowych. Traktuję ją jako skuteczne i dostępne narzędzie do pracy z samym sobą – z emocjami i z umysłem. Pokazuję jak można w prosty i bezpieczny sposób odzyskać spokój, harmonię, radość życia, jak się odpowiednio relaksować i co zrobić, by poprawić koncentrację.
Po drugie – zachęcam do zadawania pytań, do wątpliwości i własnych poszukiwań. Medytacja jest bardzo intymnym mentalnym procesem, tutaj należy słuchać siebie i swojego doświadczenia. Ja tylko wskazuję drogę.
Każdy na początku ma wątpliwości i czuje się niepewnie. Dlatego wyjaśniam praktykę od podstaw, dopasowując program do indywidualnych potrzeb ucznia.
Po trzecie – medytacja zmienia życie na lepsze, dlatego warto po nią sięgnąć.

Średni czas trwania sesji wynosi trzy godziny.
Zapewniamy matę do medytacji, koce oraz poduszkę medytacyjną. Wskazany strój powinien zapewniać swobodę ruchu oraz uwzględniać potrzebę komfortowego korzystania z siadów skrzyżnych. Praktyki medytacyjne na macie wykonywane są bez obuwia.

W trakcie sesji omawiane i praktykowane są podstawowe zagadnienia związane z praktyką medytacji świeckiej:

praktyka koncentracji, relaksacji i medytacji
praktyka pozycji ciała w medytacji
praca z oddechami medytacyjnymi z dostosowaniem ich trybu do indywidualnych potrzeb uczestnika
praca z umysłem

Każdy uczestnik ma możliwość praktykowania zarówno medytacji narracyjnych (prowadzonych), jak i praktyk bezzadaniowych.

Z naszego doświadczenia z pracy z uczestnikami sesji wiemy, że przegląd praktyk medytacyjnych pochodzących z różnych tradycji i kultur to najlepszy sposób na to, by odnaleźć w tym obszarze taką praktykę, która później w indywidualnej pracy przyniesie najlepsze efekty.

Dorota Mrówka
– z wykształcenia teatrolog, przez wiele lat dziennikarz prasy codziennej i mediów elektronicznych. Eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia współczesnego świata. Prowadzi warsztaty mindfulness – kolekcjonuje i wykorzystuje praktyki medytacyjne z najdalszych zakątków świata.
Jest autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016) oraz „Odczarować medytację” (Sensus 2017).
Prowadzi bloga zyciebeznapinki.pl
www.dorotamrowka.com

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki 100 zł na poczet pierwszej godziny sesji lub zakup sesji indywidualnej w cenie 300 zł poprzez nasz system sklepu internetowego. Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury za udział w warsztacie prosimy o zgłoszenie tego mailowo: biuro@fundacjahs.org