„Sztuka rozwiązywania problemów”, 4.11.br., Warszawa

Szkolenie
„Sztuka rozwiązywania problemów.
Jak z wykorzystaniem technik transpersonalnych pomóc sobie i innym?”

Jarosław Gibas i  Magdalena Grządziel

4 listopada 2018
godz. 10.00 – 17.30

Warszawa,
Centrum Szkoleniowe Żoliborz
pl. Inwalidów 10

Szkolenie zawiera metody i narzędzia, które pozwolą rozwiązać wiele problemów codziennego życia – od poczucia własnej wartości, poprzez poczucie winy, odrzucenie, brak akceptacji, wypalenie i brak motywacji, po budowanie zdrowych relacji oraz konstruowanie odpowiednich ról społecznych.
Główną zasadą technik transpersonalnych jest zmiana punktu widzenia – spojrzenie na  siebie oraz na sytuację z perspektywy osoby trzeciej. Wykorzystują brak identyfikacji z ego, przez co umożliwiają dokonanie wolnej od emocji diagnozy oraz skorzystanie z własnych zasobów do rozwiązania większości problemów.Idea transpersonalna zakłada, że aktywność człowieka można postrzegać z perspektywy ponadosobowej (trans – poza, persona – osoba [łac.]), pod warunkiem, że jesteśmy w stanie używać tej perspektywy wraz z brakiem identyfikacji z ego. To identyczny mechanizm, w którym precyzyjnie i bez emocji dostrzegamy problemy innych osób, a ich rozwiązanie jest dla nas jasne i oczywiste, podczas gdy z własnymi problemami nie radzimy sobie już tak łatwo.

Wszystkie stosowane podczas szkolenia narzędzia mają charakter imaginatywny – wykorzystują wyobraźnię oraz wizualizację, dzięki którym można dotrzeć do sedna problemu, a także skutecznie go przepracować.

Podczas szkolenia nauczysz się m.in.:
– jak rozpoznać i pokonać wewnętrznego krytyka,
– jak radzić sonie w trudnych, życiowych sytuacjach,
– jak budować zdrowie relacje,
– jak unikać niepotrzebnych konfliktów,
– co zrobić, by nie mieszać swoich ról społecznych i życiowych,
– co to jest osobowość aktywna i pasywna i jaki mają wpływ na naszą motywację.

Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 r.), „Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji” (Sensus 2018 r.)

Magdalena Grządziel – psycholog, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji. Prowadzi terapie indywidualne w Poradni Zdrowia Psychicznego „Altermed” oraz w prywatnym gabinecie w Katowicach, współprowadziła terapie grupowe na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych w Katowicach. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach – m.in dotyczących modeli psychoterapeutycznych, prowadzi bloga o tematyce związanej z psychologią. Jest certyfikowanym specjalistą modelu transpersonalnego.
magdalenagrzadziel.pl

PLAN WARSZTATU:
Moduł 1: 10.00 – 11.30
Przerwa kawowa: 11.30 – 11.45
Moduł 2: 11.45 – 13.15
przerwa kawowa: 13.15 – 13.30
Moduł 3: 13.30 – 15.00
Przerwa na lunch: 15.00 – 16.00
Moduł 4: 16:00 – 17:30

materiały szkoleniowe
* świadectwa uczestnictwa
* notatniki, długopisy
* bufet kawowy

Lunch we własnym zakresie.

Wpłat można również dokonywać przelewem na konto organizatora:
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, data i miejsce warsztatu
Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki 100 zł lub całej kwoty. Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora  otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury za udział w warsztacie prosimy o zgłoszenie tego mailowo.