Terapia redukcji stresu


 

We współpracy z gabinetem terapii  naturalnych „Locus”. Sesje odbywają się w Katowicach.

Chroniczny, długotrwały stres prowadzi do wielu chorób psychosomatycznych, powoduje bóle głowy, zaburzenia oddychania, obniża odporność, powoduje bezsenność, negatywnie wpływa na układ trawienny oraz ciśnienie krwi. Odbiera nam radość życia i poczucie bezpieczeństwa.
Najgorsze jest to, że tak wiele osób nie potrafi sobie z nim porazić. Leki są jakimś rozwiązaniem, ale one działają jedynie na skutek, a nie samą przyczynę powstawania stresu. Dlatego postanowiłam podzielić się swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami.
Zapraszamy na indywidualne sesje redukcji stresu, gdzie nauczysz się jak zapanować nad chaosem myśli, jak zapanować nad trudnymi emocjami i jak skutecznie się wyciszyć.
Każda sesja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestnika. Pracujemy z wykorzystaniem autorskich technik relaksacyjnych, a także narzędzi pochodzących z tradycji joga nidry, treningu autogennego Schultza oraz relaksacji mięśniowej Jacobsona. Wykorzystujemy ponadto:

  • techniki oddechowe,
  • praktykę uważności i koncentracji,
  • aromaterapię,
  • fitoterapię,
  • muzykoterapię,
  • relaksację kamertonową

Zapewniamy matę, koce i poduszki. Wskazany jest wygodny strój. Praktyki odbywają się w pozycji siedzącej na krześle oraz w pozycji leżącej na macie.

Na godzinę przed sesją proszę nie pić kawy, mocnej herbaty ani alkoholu. Nie wskazane jest także przyjmowanie środków uspokajających.

Efekty pojawiają się po kilku tygodniach regularnej praktyki, dlatego ważna jest konsekwencja. Zaleca się, by samodzielne sesje relaksacyjne wykonywać codziennie, przez około 15-20 minut, można także przed snem, aby ułatwić sobie zasypianie.

Prosimy o przyjście kilka minut wcześniej, aby mieć czas na przygotowanie.

 

TERAPEUTA:

Dorota Mrówka
Nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu, naturoterapeutka (kod zawodu: 322009). Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi warsztaty medytacji świeckiej. Jest autorką książek poświęconych technikom uważności, medytacji, praktykom oddechowym i relaksacyjnym.
Prowadzi terapię redukcji stresu w Katowicach.

Umów spotkanie
Dorota Mrówka
gabinet@fundacjahs.org
tel. 607 168 262