Medytacja świecka w Toskanii, 28.09-5.10.br.

Tydzień z medytacją świecką „Moc ciała – moc umysłu”

Jarosław Gibas, Dorota Mrówka
28.09 – 5.10. 2019

Montecaini Val Di Cecina
Frattoria Belvedere***
Toskania/Włochy

ZOSTAŁY OSTATNIE 2 MIEJSCA!

Zapraszamy serdecznie na tygodniowy warsztat medytacyjny w Toskanii. Tym razem hasłem przewodnim kursu będzie „Moc ciała – moc umysłu”. Warsztat jest skierowany zarówno do tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z medytacją, jak i do tych, którzy już samodzielnie praktykują. Program został tak przygotowany, aby każdy uczestnik znalazł w nim coś dla siebie i wyniósł jak najwięcej korzyści. Osoby, które chcą poznać podstawy technik medytacyjnych będą miały okazję nauczyć się jak prawidłowo siedzieć, jak oddychać, co zrobić z pojawiającymi się myślami itp. Osoby praktykujące poznają nowe narzędzia zaczerpnięte z tradycji medytacyjnych całego świata.

Wszystkie praktyki mają charakter świecki, są odpowiednie dla każdego i nie ingerują w światopogląd oraz wierzenia uczestników warsztatu.

Medytacja ma znaczący wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz jakość naszego życia. Potwierdzają to badania naukowe, potwierdza także osobiste doświadczenie osób praktykujących. Również uczestnicy naszych warsztatów podkreślają, że od kiedy wprowadzili medytację do swojego życia, stało się ono łatwiejsze, że odzyskali wewnętrzny spokój i równowagę, lepiej radzą sobie z problemami i łatwiej pokonują stres. Co ważne, pozytywne efekty widoczne są już po kilku tygodniach regularnej praktyki.

Podczas jesiennego kursu w Toskanii skupimy się na pracy z ciałam i umysłem dzięki wykorzystaniu medytacji w ruchu, będziemy pracować nad holistycznym podejściem do siebie i życia dzięki praktyce nieformalnej, wykorzystującej do medytacji codzienne, zwyczajne czynności – takie jak spacer, smakowanie herbaty, obserwowanie przyrody itp. Nie zabraknie oczywiście także praktyki formalnej, podczas której poznamy różne techniki medytacyjne, dzięki którym wyrobimy w sobie dobre nawyki, nauczymy się dyscypliny i cierpliwości.

W programie m.in.:

• wykłady
  • warsztat medytacji świeckiej (dla początkujących i zaawansowanych)
  • medytacja w ruchu oraz praktyka nieformalna
  • konsultacje indywidualne
  • czas na praktykę własną
  • koncerty na gongach „Sonic therpy”

Zamieszkamy w uroczym, urządzonym w tradycyjnym toskańskim stylu hotelu Frattoria Belvedere***, który  usytuowany jest w niewielkiej miejscowości Montecatini val di Cecina, ok. 70 km na południe od Pizy. Z hotelu rozpościerają się widoki na wzgórza Toskanii. Tylko 30 minut jazdy samochodem i ze Wzgórz Toskanii możemy przenieść się na plaże Morza Tyrreńskiego.

Panoramiczna restauracja serwuje śniadania w formie bufetu oraz kolacje serwowane (menu do wyboru). Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Hotel dysponuje prywatnym parkingiem, basenem, kortem tenisowym i małym SPA. Jest też możliwość wypożyczenia rowerów.

Pokoje dwuosobowe wyposażone są w łazienki z suszarką; w każdym pokoju znajduje się telewizor SAT TV, klimatyzacja i sejf. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dopłatą.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA – ze względu na kameralny charakter warsztatu, może w nim wziąć udział 18 osób.
Przy zakupie warsztatu proszę zapoznać się z WARUNKAMI UCZESTNICTWA. Każdy uczestnik proszony jest o podpisanie warunków i odesłanie skanu na adres: biuro@fundacjahs.org

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć hotelu, aby powiększyć, kliknij w miniaturę:

Zaproszenie na warsztat:

Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 r.)

Dorota Mrówka – z wykształcenia teatrolog, przez wiele lat dziennikarz prasy codziennej i mediów elektronicznych. Eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia współczesnego świata. Prowadzi warsztaty mindfulness – kolekcjonuje i wykorzystuje praktyki medytacyjne z najdalszych zakątków świata.
Jest autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016) oraz „Odczarować medytację” (Sensus 2017).
Prowadzi bloga zyciebeznapinki.pl
www.dorotamrowka.com

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądał nasz ostatni kurs wyjazdowy w Chorwacji – obejrzyj film:

2 597 zł od osoby (pokój 2 osobowy),
3 187 zł (pokój jednoosobowy)

Cena zawiera:

• zakwaterowanie
  • dwa posiłki /śniadania i obiadokolacje, menu wegetariańskie
  • podstawowe ubezpieczenie NNW I KL na kwotę 20.000 euro
  • podatek turystyczny
  • bufet kawowy
  • udział w warsztatach medytacyjnych

Zapewniamy także poduszki do medytacji, maty i koce, prosimy uczestników o luźny, wygodny strój do praktyki oraz zabranie ze sobą dodatkowego koca, chusty, szala do przykrycia. Osoby, które nie są przyzwyczajone do siedzenia na poduszce, będą miały do dyspozycji krzesła.

Dojazd we własnym zakresie.

Osoby, które są zainteresowane wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia lub przelotu, prosimy o bezpośredni kontakt z  biurem podróży  Kiosk z wakacjami – aby przejść, kliknij TUTAJ

Wpłat można również dokonywać przelewem na konto organizatora:
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, data i miejsce warsztatu

Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora  otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury za udział w warsztacie prosimy o zgłaszanie tego mailowo.
Informacje i zapisy: