Warsztat „Medytacja z mantrą”, 16.03.br., Katowice

Warsztat „Medytacja z mantrą”

Jarosław Gibas i Dorota Mrówka

16 marca 2019
godz. 10.00 – 17.30

Park Przemysłowo-Technologiczny Revita Park
ul. Żelazna 17
Katowice
sala B28

Medytacja z mantrą to z jednej strony najstarszy rodzaj techniki medytacyjnej a z drugiej wciąż najbardziej popularna jej forma. Występuje w każdym właściwie systemie mistycznym, w każdej tradycji religijnej czy dawnej kulturze. Jest prosta i poprzez swą różnorodność niezwykle atrakcyjna dla medytującego, bo zaangażowanie umysłu w trakcie medytacji w powtarzanie konkretnej frazy pomaga uwolnić się od wędrówki myśli, a jednocześnie osadza naszą świadomość w uważnej, obecnej teraźniejszości.

Mantrą może być konkretna, święta dla danego systemu czy religii formuła. Może nią być również jednak dowolne słowo czy ciąg słów, a nawet nasz własny oddech. Podczas warsztatu „Medytacja z mantrą” uczestnicy poznają zarówno zasady medytacji mantrycznych, jak i przykłady technik medytacyjnych pochodzących z wielu kultur i tradycji całego świata: mantry pochodzące z dalekich Indii i Tybetu, mantry obecne w Chrześcijaństwie oraz Judaizmie, a także mantryczne tradycje Indian obu Ameryk.

Poznamy również świat mantr współczesnych – powstałych na bazie przekazów tradycyjnych ale wykorzystujących nowoczesne brzmienia i warstwy muzyczne. Jesteśmy przekonani, że świat medytacji z mantrą pozwoli uczestnikom odkryć nową ciekawą medytacyjną drogę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 r.)

Dorota Mrówka – z wykształcenia teatrolog, przez wiele lat dziennikarz prasy codziennej i mediów elektronicznych. Eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia współczesnego świata. Prowadzi warsztaty mindfulness – kolekcjonuje i wykorzystuje praktyki medytacyjne z najdalszych zakątków świata.
Jest autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016) oraz „Odczarować medytację” (Sensus 2017).
 Prowadzi bloga zyciebeznapinki.pl

www.dorotamrowka.com

* notatniki, długopisy
* bufet kawowy

Lunch we własnym zakresie.

Zapewniamy koce, maty i poduszki do medytacji. Prosimy uczestników o luźny, wygodny strój do praktyki oraz zabranie ze sobą dodatkowego koca, chusty, szala do przykrycia. Osoby, które nie są przyzwyczajone do siedzenia na poduszce, będą miały do dyspozycji krzesła.

Wpłat można również dokonywać przelewem na konto Fundacji:
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, data i miejsce warsztatu
Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki 100 zł lub całej kwoty. Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora  otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury za udział w warsztacie prosimy o zgłoszenie tego mailowo: biuro@fundacjahs.org