Warsztat „Medytacja z mantrą”, 16.03.br., Katowice


 

Warsztat „Medytacja z mantrą”

prowadzą:
Jarosław Gibas i Dorota Mrówka

data:
16 marca 2019
godz. 10.00 – 17.30

miejsce:
Park Przemysłowo-Technologiczny Revita Park
ul. Żelazna 17
Katowice
sala B28

 

Medytacja z mantrą to z jednej strony najstarszy rodzaj techniki medytacyjnej a z drugiej wciąż najbardziej popularna jej forma. Występuje w każdym właściwie systemie mistycznym, w każdej tradycji religijnej czy dawnej kulturze. Jest prosta i poprzez swą różnorodność niezwykle atrakcyjna dla medytującego, bo zaangażowanie umysłu w trakcie medytacji w powtarzanie konkretnej frazy pomaga uwolnić się od wędrówki myśli, a jednocześnie osadza naszą świadomość w uważnej, obecnej teraźniejszości.

Mantrą może być konkretna, święta dla danego systemu czy religii formuła. Może nią być również jednak dowolne słowo czy ciąg słów, a nawet nasz własny oddech. Podczas warsztatu „Medytacja z mantrą” uczestnicy poznają zarówno zasady medytacji mantrycznych, jak i przykłady technik medytacyjnych pochodzących z wielu kultur i tradycji całego świata: mantry pochodzące z dalekich Indii i Tybetu, mantry obecne w Chrześcijaństwie oraz Judaizmie, a także mantryczne tradycje Indian obu Ameryk.

Poznamy również świat mantr współczesnych – powstałych na bazie przekazów tradycyjnych ale wykorzystujących nowoczesne brzmienia i warstwy muzyczne. Jesteśmy przekonani, że świat medytacji z mantrą pozwoli uczestnikom odkryć nową ciekawą medytacyjną drogę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

PROWADZĄCY:
Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 r.)
www.jaroslawgibas.com

Dorota Mrówka – z wykształcenia teatrolog, przez wiele lat dziennikarz prasy codziennej i mediów elektronicznych. Eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia współczesnego świata. Prowadzi warsztaty mindfulness – kolekcjonuje i wykorzystuje praktyki medytacyjne z najdalszych zakątków świata.
Jest autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016) oraz „Odczarować medytację” (Sensus 2017).
 Prowadzi bloga zyciebeznapinki.pl

www.dorotamrowka.com

 

Uczestniczy otrzymują:
* notatniki, długopisy
* bufet kawowy

Lunch we własnym zakresie.

Zapewniamy koce, maty i poduszki do medytacji. Prosimy uczestników o luźny, wygodny strój do praktyki oraz zabranie ze sobą dodatkowego koca, chusty, szala do przykrycia. Osoby, które nie są przyzwyczajone do siedzenia na poduszce, będą miały do dyspozycji krzesła.

*
*
INFORMACJE I ZAPISY:
Magdalena Grządziel
tel. 605 419 909
magda@fundacjahs.org

 

KOSZT:
397 zł

Wpłat można również dokonywać przelewem na konto Fundacji:
Fundacja Hinc Sapientia
Nr konta: 54 1140 2004 0000 3402 7687 5122
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, data i miejsce warsztatu
*
Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki 100 zł lub całej kwoty. Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora  otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury za udział w warsztacie prosimy o zgłoszenie tego mailowo: biuro@fundacjahs.org
*