Warsztat „Wprowadzenie do medytacji” 19.09.br., Wrocław



 

Warsztat „Wprowadzenie do medytacji”

prowadzą:
Dorota Mrówka i Jarosław Gibas

data:
19 września 2020
godz. 10.00 – 17.30

miejsce:
Zacisze Jogi
ul. Kochanowskiego 7/9 lokal nr 19
w przyziemiu (z chodnika ogródkiem, wzdłuż kościoła)
Wrocław

 

Medytacja na początku wydaje się czymś tajemniczym, czymś trudnym i wymagającym. Najczęściej nie wiemy jak się za nią zabrać, chociaż czytaliśmy sporo na ten temat, a czasami nawet próbowaliśmy praktykować w domowym zaciszu. Z różnymi efektami. To naturalne, większość z nas przechodziła przez ten etap. Aby jednak medytacja przyniosła pozytywne efekty, warto się nauczyć technik, które ułatwią nam zadanie. 

Jeśli zatem chcesz spróbować, chcesz zacząć przygodę z medytacją, ale nie wiesz jak się za to zabrać, zapraszamy na całodniowy, kameralny warsztat medytacyjny, na którym poznasz podstawowe techniki relaksacji, koncentracji oraz medytacji. Wszystkie proponowane przez nas praktyki mają świecki charakter, nie są związane z żadnym wyznaniem ani religią. Może wziąć w nich udział każdy, bez względu na światopogląd i wyznawane wartości.

Medytacja jest jednym z najbardziej skutecznych metod pracy z własnym umysłem oraz doskonałym sposobem rozwoju osobistego. Pomaga radzić sobie ze stresem, lepiej rozwiązywać problemy, poprawia samopoczucie, pamięć i zdolności kognitywne. Badania naukowe potwierdzają też, że ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. A co najważniejsze – pierwsze efekty pojawiają się już po 8 tygodniach regularnej praktyki. Tylko tyle…

Podczas naszego warsztatu nauczysz się m.in.:
– jak prawidłowo oddychać,
– jak nawiązać lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem,
– jak wygląda prawidłowa pozycja medytacyjna,
– jak poradzić sobie z natrętnymi myślami i męczącymi emocjami,
– poznasz różne techniki medytacyjne, aby wybrać najlepszą dla siebie ścieżkę wewnętrznego rozwoju.

Warsztat kończy się koncertem na gongach „Sonic therapy”.

 

 

PROWADZĄCY:
Dorota Mrówka
– Z wykształcenia teatrolog, przez wiele lat pracowała jako dziennikarz prasy codziennej i mediów elektronicznych. Dzisiaj eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi warsztaty medytacji i mindfulness, które są całkowicie neutralne światopoglądowo, nie związane z jakąkolwiek religią lub wyznaniem. Jest autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016) i „Odczarować medytację” (Sensus w 2017).
Prowadzi bloga
www.zyciebeznapinki.pl
www.
dorotamrowka.com

Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 ), „Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji” (Sensus 2018).
www.jaroslawgibas.com

 

Uczestniczy otrzymują:
* notatniki, długopisy
* bufet kawowy

Lunch we własnym zakresie.

Zapewniamy koce, maty i poduszki do medytacji. Prosimy uczestników o luźny, wygodny strój do praktyki oraz zabranie ze sobą dodatkowego koca, chusty, szala do przykrycia. Osoby, które nie są przyzwyczajone do siedzenia na poduszce, będą  miały do dyspozycji krzesła.

 

ORGANIZATOR:
GENKI FIZJOTERAPIA
zapisy i informacje:
Agnieszka Sanecka
tel.: 537 46 96 96
PROSIMY O MAILOWE ZGŁOSZENIE UDZIAŁU na adres: szkolenia.wmz@gmail.com

 

KOSZT:
397 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki 100 zł lub całej kwoty.

Wpłat należy dokonać na konto organizatora:
GENKI FIZJOTERAPIA Jacek Dąbrowski
54 1050 1575 1000 0091 2352 4184