Dzień z medytacją


 

Dzień z medytacją ma na celu przybliżenie praktyk uważności i medytacji oraz korzyści, jakie ze sobą niosą. Uczestnicy poznają proste i skuteczne metody pracy z emocjami, ćwiczenia koncentracji, medytacji, techniki relaksacyjne i oddechowe, dzięki którym poprawią jakość swojego życia – zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Zaplanowaliśmy także warsztaty medytacyjne dla rodziców z dziećmi.
Wszystkie proponowane przez nas praktyki mają świecki charakter, nie są związane z żadnym wyznaniem ani religią. Może wziąć w nich udział każdy, bez względu na światopogląd i wyznawane wartości.

Obecnie techniki uważności są uważane za kluczowe w poprawie jakości naszego życia – zarówno w przestrzeni zawodowej, jak i budowania trwałych i szczęśliwych relacji. Uznaje się je za najskuteczniejszą metodę radzenia sobie ze stresem oraz zwiększenia skuteczności managerów, chcących budować efektywne zespoły.
Medytacja wpływa na takie obszary ludzkiej kondycji, jak: zdrowie fizyczne i psychiczne, samopoczucie, spokój i opanowanie, zdolność skupienia uwagi, zwiększenie kreatywności, zarządzanie emocjami i wiele innych.

 

PROWADZĄCY:
Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 r.)
www.jaroslawgibas.com

Dorota Mrówka – z wykształcenia teatrolog, przez wiele lat dziennikarz prasy codziennej i mediów elektronicznych. Eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia współczesnego świata. Prowadzi warsztaty mindfulness – kolekcjonuje i wykorzystuje praktyki medytacyjne z najdalszych zakątków świata.
Jest autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016) oraz „Odczarować medytację” (Sensus 2017).
Prowadzi bloga zyciebeznapinki.pl
www.dorotamrowka.com