projekty

Fundacja Hinc Sapientia realizuje swoje cele poprzez:

Instytut Tathata – wydawnictwo; ma na celu publikację książek, poradników itp. z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, a także nagrań audio/video, w tym także muzyki do medytacji i relaksacji.

Ośrodek Medytacji Świeckiej – zajmuje się popularyzacją oraz nauką technik mindfulness i medytacji, nie jest związany z żadną doktryną religijną i światopoglądową. W ramach OMŚ odbywają się warsztaty oraz sesje indywidualne.

Akademia Terapii Transpersonalnej – to jedyny w Polsce program szkoleniowy, uczący od podstaw narzędzi i technik transpersonalnych. Szkolenie adresowane jest do osób, chcących w skuteczny sposób pracować z klientami indywidualnymi, sportowcami, przedsiębiorcami, a także tych, którzy poszukują narzędzi do efektywnej pracy z samym sobą.

Platforma szkoleń video – szkolenia video z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, mindfulness, medytacji, a także szeroko rozumianego rozwoju wewnętrznego; dostępne są pod adresem: akademiahs.fundacjahs.org

REALIZACJE:

Książka Jarosława Gibasa „Autoterapia. Napraw sobie życie”

Książka poświęcona jest metodom i narzędziom radzenia sobie  z problemami mającymi swoje źródła m.in. w dzieciństwie oraz młodości. Autor pochyla się nas traumami odrzucenia, braku akceptacji, deficytami poczucia bezpieczeństwa, wsparcia lub miłości, czy  też zawiedzionymi oczekiwaniami. W przystępny sposób analizuje trudne sytuacje oraz podaje skuteczne sposoby jak można sobie z nimi poradzić. Premiera wydawnicza: 21.03.2022 r.

Produkcja edukacyjnych podcastów i filmów

Fundacja od 2017 roku produkuje cykl mini wykładów Jarosława Gibasa poświęconych inteligencji emocjonalnej i duchowej oraz psychosocjologii zmiany. W 2020 roku doszedł nowy cykl „Życie bez napinki” Doroty Mrówki poświęcony medytacji, mindfulness i redukcji stresu, a w 2021 rozpoczęliśmy produkcję kolejnego cyklu „Upraszczanie”, czyli podcastów Agnieszki Janowskiej poświęconych psychologii. Materiały publikowane są na  platformie You Tube (kanał FHS oraz kanały autorów).

Calm&relax

Projekt audio-video, na który składają się kompozycje oraz obrazy o charakterze relaksacyjnym. Godzinne nagrania przygotowane zostały w taki sposób, by skutecznie wyciszać i uspokajać, ułatwiać zasypianie oraz przywracać wewnętrzną równowagę.
W realizacji nagrań udział biorą: Dorota Mrówka oraz Jarosław Gibas. Nagrania publikowane są w platformie You Tube.

YO – muzyczny projekt, który tworzą: Jola Literska i Jarosław Gibas. Duet nagrywa płyty oraz single nawiązujące do tradycji mantr, wykorzystując przy tym współczesne brzmienie oraz czerpiąc inspiracje z tradycji duchowych całego świata.

W nagraniu pierwszej płyty „Mantras from 7 sides of the world”, ktora ukazała się w grudniu 2020 roku, uczestniczył nieżyjący już muzyk Andrzej Rusek.

Strona zespołu: YO

Dzień otwartych drzwi „Przestrzenie” 2019

Projekt pro bono mający na celu prezentację działań naszej fundacji. W programie całodziennej imprezy przeprowadziliśmy warsztaty medytacji, budowania relacji, pracy z głosem i emocjami, odbył się także wykład „Przestrzenie rozwoju” oraz koncert „Mantra chillout”.

Partnerzy projektu: Upraszczanie oraz Dom Kultury KADR w Warszawie.

Bezpłatny warsztat „Medytacja ponad dachami miasta”

2-godzinny warsztat na dachu DH „Supersam”. Medytacja ponad miastem, pod gołym niebem, w przestrzeni miasta. Skierowany do osób, które chcą nauczyć się medytować oraz tych, które chciałyby praktykować uważność ponad dachami, z cudowną panoramą Katowic w tle.
Współorganizatorami warsztatów są: Dom Handlowy „Supersam”, Calypso Fitness Katowice

Bezpłatne warsztaty medytacyjne dla pacjentów „Ciało – Umysł – Zdrowie”

Cykl 8 warsztatów medytacyjnych przeznaczony jest dla osób chcących poznać techniki medytacji oraz relaksacji, które pomogą im zarówno podczas walki z chorobą, jak i w późniejszej rekonwalescencji. Uczestnicy warsztatów uczą się technik mindfulness, oddechowych, relaksacyjnych oraz poprawiających koncentrację.

Dzień z medytacją

Projekt pro bono skierowany do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym jest medytacja oraz jakie korzyści z niej wynikają. Podczas całodziennej imprezy poznać można rozmaite techniki medytacyjne, ćwiczenia mindfulness, techniki oddechowe i relaksacyjne.

Książka  Jarosława Gibasa „Model transpersonalny. Podręcznik warsztatowy”

„Model transpersonalny. Podręcznik warsztatowy”  zawiera m.in. narzędzia pracy z obszaru modelu transpersonalnego. Skierowana jest do psychologów, coachów, psychoterapeutów, wszystkich, którzy chcą zgłębić transpersonalne techniki w pracy ze swoimi klientami, jak i do tych, którzy chcą skorzystać z idei transpersonalnej we własnym rozwoju. Premiera wydawnicza: 17 stycznia 2018 roku.