Fundacja Hinc Sapientia realizuje swoje cele poprzez:

Wydawnictwo Instytut Tathata – publikuje  książki z zakresu rozwoju osobistego, inteligencji emocjonalnej i duchowej. Instytut zajmuje się także produkcją nagrań audio/video, w tym również muzyki do medytacji i relaksacji. Część publikacji realizowana jest pro bono.

Ośrodek Medytacji Świeckiej – zajmuje się popularyzacją oraz nauką technik mindfulness i medytacji, nie jest związany z żadną doktryną religijną i światopoglądową. W ramach OMŚ odbywają się warsztaty, sesje indywidualne oraz kursy video.

Akademia Terapii Transpersonalnej – to jedyny w Polsce program szkoleniowy, uczący od podstaw narzędzi i technik transpersonalnych. Szkolenie adresowane jest do osób, chcących w skuteczny sposób pracować z klientami indywidualnymi, sportowcami, przedsiębiorcami, a także tych, którzy poszukują narzędzi do efektywnej pracy z samym sobą.

Platforma szkoleń video – platforma e-learningowa obejmująca szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, mindfulness, medytacji, a także szeroko rozumianego rozwoju wewnętrznego.
Szkolenia dostępne są na stronie: PSV

Gabinet “Locus” – tu odbywają się  indywidualne sesje z zakresu redukcji stresu, relaksacja kamertonowa oraz relaksacja „kąpiel w dźwiękach”.
Stosujemy naturalne, sprawdzone w praktyce metody, dzięki którym można pozbyć się stresu, problemów emocjonalnych oraz przepracować wiele utrudniających życie zachowań, przekonań i reakcji. Uczymy, jak żyć świadomie.

WYBRANE REALIZACJE:

Publikacje książkowe

Od 2018 roku fundacja wydaje książki z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej oraz rozwoju osobistego.  Stawiamy na oryginalne i nowatorskie ujęcie tematu, ambitne treści oraz wysoką jakość przekazu. W 2022 roku wydawnictwo rozpoczęło współpracę z autorami zagranicznymi, których książki były niedostępne dla polskiego czytelnika.

Imprintem wydawniczym fundacji jest Instytut Tathata.

Edukacyjne podcasty i filmy

Fundacja od 2017 roku produkuje cykl mini wykładów Jarosława Gibasa poświęconych inteligencji emocjonalnej i duchowej oraz psychosocjologii zmiany. W 2020 roku doszedł nowy cykl “Życie bez napinki” Doroty Mrówki poświęcony medytacji, mindfulness i redukcji stresu, a w 2021 rozpoczęliśmy produkcję kolejnego cyklu “Upraszczanie”, czyli podcastów Agnieszki Janowskiej poświęconych psychologii. Materiały publikowane są na  platformie You Tube (kanał FHS oraz kanały autorów).

CALM’n’RELAX

Projekt audio-video, na który składają się kompozycje oraz obrazy o charakterze relaksacyjnym. Godzinne nagrania przygotowane zostały w taki sposób, by skutecznie wyciszać i uspokajać, ułatwiać zasypianie oraz przywracać wewnętrzną równowagę.
W realizacji nagrań udział biorą: Dorota Mrówka oraz Jarosław Gibas. Nagrania publikowane są w platformie You Tube.

Wydawcą cyklu jest Instytut Tathata.

YO

Muzyczny projekt, który tworzą: Jola Literska i Jarosław Gibas. Duet nagrywa płyty oraz single nawiązujące do tradycji mantr, wykorzystując przy tym współczesne brzmienie oraz czerpiąc inspiracje z tradycji duchowych całego świata. W nagraniu pierwszej płyty “Mantras from 7 sides of the world”, która ukazała się w grudniu 2020 roku, uczestniczył nieżyjący już muzyk Andrzej Rusek.
Producentem płyt i nagrań jest Instytut Tathata. Utwory dostępne w serwisach streamingowych.
Strona zespołu: YO

Dzień otwartych drzwi “Przestrzenie” 2019

Projekt pro bono mający na celu prezentację działań naszej fundacji. W programie całodziennej imprezy przeprowadziliśmy warsztaty medytacji, budowania relacji, pracy z głosem i emocjami, odbył się także wykład “Przestrzenie rozwoju” oraz koncert “Mantra chillout”.

Partnerzy projektu: Upraszczanie oraz Dom Kultury KADR w Warszawie.

Bezpłatny warsztat “Medytacja ponad dachami miasta”

2-godzinny warsztat na dachu DH “Supersam”. Medytacja ponad miastem, pod gołym niebem, w przestrzeni miasta. Skierowany do osób, które chcą nauczyć się medytować oraz tych, które chciałyby praktykować uważność ponad dachami, z cudowną panoramą Katowic w tle.
Współorganizatorami warsztatów są: Dom Handlowy „Supersam”, Calypso Fitness Katowice

Bezpłatne warsztaty medytacyjne dla pacjentów „Ciało – Umysł – Zdrowie”

Cykl 8 warsztatów medytacyjnych przeznaczony jest dla osób chcących poznać techniki medytacji oraz relaksacji, które pomogą im zarówno podczas walki z chorobą, jak i w późniejszej rekonwalescencji. Uczestnicy warsztatów uczą się technik mindfulness, oddechowych, relaksacyjnych oraz poprawiających koncentrację.

Dzień z medytacją

Projekt pro bono skierowany do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym jest medytacja oraz jakie korzyści z niej wynikają. Podczas całodziennej imprezy poznać można rozmaite techniki medytacyjne, ćwiczenia mindfulness, techniki oddechowe i relaksacyjne.