projekty

Fundacja Hinc Sapientia realizuje swoje cele poprzez:

Instytut Tathata – wydawnictwo; ma na celu publikację książek, poradników itp. z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, a także nagrań audio/video, w tym także muzyki do medytacji i relaksacji.

Ośrodek Medytacji Świeckiej – zajmuje się popularyzacją oraz nauką technik mindfulness i medytacji, nie jest związany z żadną doktryną religijną i światopoglądową. W ramach OMŚ odbywają się warsztaty w kraju i za granicą.

Platforma szkoleń video – szkolenia video z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, mindfulness, medytacji, a także szeroko rozumianego rozwoju wewnętrznego; dostępne są pod adresem: akademia.fundacjahs.org

PROJEKTY I REALIZACJE:

YO – Projekt Yo powstał jako rozwinięcie idei zawartej w książce Jarosława Gibasa „Mantra ciszy”, której badanie doprowadziło autora do odkrycia obecności mantry w wielu tradycjach i religiach na całym świecie. Wspólnie z zaproszonymi do projektu muzykami – Jolantą Literską i Andrzejem Ruskiem,  staraliśmy się połączyć starożytny język mantr z nowoczesnym dźwiękiem muzycznym, aby w pełni oddać energię i klimat przekazu mantrycznego. Strona projektu: YO

„Mantras from 7 sides of the world”

Pierwszą realizacją w ramach projektu YO jest płyta „Matras from 7 sides of the world”. Zawiera 7 oryginalnych mantr w nowoczesnych aranżacjach. Pochodzą z całego niemal świata – jest tu mantra wbuddyjska, hinduska, żydowska, słowiańska, celtycka, rdzennych ludów Ameryki Północnej oraz chrześcijańska. Dodatkowo powstał teledysk, który promuje płytę. W nagraniu płyty udział wzięli: Jola Literska, Jarosław Gibas, Andrzej Rusek. Autorem videoklipu jest Michał Kopaniszyn. Za stronę wizualną odpowiada Anna Kamieniak.

Dzień otwartych drzwi „Przestrzenie” 2019

Projekt pro bono mający na celu prezentację działań naszej fundacji. W programie całodziennej imprezy przeprowadziliśmy warsztaty medytacji, budowania relacji, pracy z głosem i emocjami, odbył się także wykład „Przestrzenie rozwoju” oraz koncert „Mantra chillout”.

Partnerzy projektu: Upraszczanie oraz Dom Kultury KADR w Warszawie.

Bezpłatny warsztat „Medytacja ponad dachami miasta”

2-godzinny warsztat na dachu DH „Supersam”. Medytacja ponad miastem, pod gołym niebem, w przestrzeni miasta. Skierowany do osób, które chcą nauczyć się medytować oraz tych, które chciałyby praktykować uważność ponad dachami, z cudowną panoramą Katowic w tle.
Współorganizatorami warsztatów są: Dom Handlowy „Supersam”, Calypso Fitness Katowice

Bezpłatne warsztaty medytacyjne dla pacjentów „Ciało – Umysł – Zdrowie”

Cykl 8 warsztatów medytacyjnych przeznaczony jest dla osób chcących poznać techniki medytacji oraz relaksacji, które pomogą im zarówno podczas walki z chorobą, jak i w późniejszej rekonwalescencji. Uczestnicy warsztatów uczą się technik mindfulness, oddechowych, relaksacyjnych oraz poprawiających koncentrację.

Dzień z medytacją

Projekt pro bono skierowany do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym jest medytacja oraz jakie korzyści z niej wynikają. Podczas całodziennej imprezy poznać można rozmaite techniki medytacyjne, ćwiczenia mindfulness, techniki oddechowe i relaksacyjne.

Książka  Jarosława Gibasa „Model transpersonalny. Podręcznik warsztatowy”

„Model transpersonalny. Podręcznik warsztatowy”  zawiera m.in. narzędzia pracy z obszaru modelu transpersonalnego. Skierowana jest do psychologów, coachów, psychoterapeutów, wszystkich, którzy chcą zgłębić transpersonalne techniki w pracy ze swoimi klientami, jak i do tych, którzy chcą skorzystać z idei transpersonalnej we własnym rozwoju. Premiera wydawnicza: 17 stycznia 2018 roku.