relaksacja wyciszająco – terapeutyczna “Kąpiel w dźwiękach”


 

 

MIEJSCE:
Gabinet “Locus”
ul. Połomińska 16
Katowice
*

CZAS TRWANIA:
60 minut.
*

UMÓW SPOTKANIE:
Dorota Mrówka
dorota@fundacjahs.org
tel. 607 168 262

 

Relaksacja wyciszająco – terapeutyczna “Kąpiel w dźwiękach”  jest połączeniem technik oddechowych, mindfulness oraz dźwiękoterapii.  Według ostatnich odkryć naukowych wibracje instrumentów tonalnych  takich jak: gongi, misy, dzwonki itp. wpływają korzystanie na nasz układ nerwowy, mięśniowy oraz na psychikę, ułatwiają osiągnięcie wewnętrznej równowagi, uspokajają oraz pozwalają pozbyć wszelkich destrukcyjnych napięć, blokad i przykurczy w ciele.

Uznaje się, że regularna relaksacja dźwiękiem sprzyja wyciszeniu umysłu oraz wejściu w stan uważnej obecności. Głębokie dźwięki działają uspokajająco, obniżają częstotliwość fal mózgowych oraz wspierają naturalne procesy leczenia, ułatwiają także zasypianie i korzystnie wpływają na jakość snu.

Kąpiel w dźwiękach to koncerty na ręcznie kutych gongach z towarzyszeniem tradycyjnych instrumentów takich, jak: dzwonki zen, misy grające, dzwonki rurowe, dzwonki koshi, kalimba, tongue drum, talerzyki, kij deszczowy oraz grzechotki z łupin daktyla.

SESJA:

Koncert terapeutyczny trwa około 60 minut, zawiera także krótkie wprowadzenie teoretyczne. Zawsze ma charakter improwizacji, jest niepowtarzalny i unikatowy. Grający dostosowuje na bieżąco nastrój, tempo oraz dobór instrumentów do energii i indywidualnych potrzeb uczestnika.
Sesja odbywa się na leżąco, na macie. Zapewniamy koce, wałki i poduszki. Zalecany jest wygodny, luźny strój.

W relaksacji równocześnie  mogą wziąć udział 2 osoby.
*
KOSZT SESJI: 150 zł netto/osobę
 

PROWADZĄCA:
Dorota Mrówka – nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi warsztaty medytacji świeckiej. Jest autorką książek poświęconych technikom uważności, medytacji, praktykom oddechowym i relaksacyjnym. Od 2019 roku posiada uprawnienia naturoterapeuty (kod zawodu 323009).
https://www.dorotamrowka.com/

 

dzwiekoterapia misami, kąpiel w gongach, kapiel w dzwiekach, kąpiel w dźwiękach mis i gongów, muzykoterapia dla dorosłych, masaż dźwiękiem, muzykoterapia co to, leczenie dzwiekiem, muzykoterapia aktywna, muzykoterapia dla kogo, terapia dzwiekowa, muzykoterapia na czym polega, muzykoterapia depresja, masaż dzwiękiem, terapia dzwiękiem, leczenie dzwiękiem, terapia dźwiękowa, relaksacja na, sen i na stres, relaksacja na stres, jak się wyciszyć i zrelaksować, metody relaksacyjne na stres, relaks gongami