Wydawnictwo Instytut Tathata


 

Wydawnictwem Fundacji Hinc Sapientia jest Instytut Tathata.  Ma on na celu publikację książek i poradników z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej. Instytut zajmuje się również produkcją nagrań audio/video, w tym muzyki do medytacji i relaksacji.

kontakt: wydawnictwo@tathata.pl

*

PUBLIKACJE:

2023

Książka Jarosława Gibasa “Droga do mindfulness”. Wydanie 2 poszerzone i uaktualnione

Świadomość i uważność idą ze sobą w parze, a ich wzajemna relacja jest zawsze współzależna. Z jednej strony stawanie się uważnym, wprowadzenie mindfulness jako stałego elementu naszej aktywności to proces, który idzie w parze z rozwojem świadomości. Im bardziej świadomi siebie i otaczającego świata się stajemy, im wyżej wspinamy się na szczeblach poziomów świadomości, tym łatwiej osiągamy stan uważności. Z drugiej zaś strony nie sposób kroczyć ścieżką rozwoju duchowości bez udziału mindfulness – jeśli wybierzemy się w tę kuszącą podróż bez uważności, to raczej nie osiągniemy satysfakcjonujących rezultatów. Bo drzwi do świadomości otwierają się wyłącznie w teraźniejszości, w tu i teraz. W tym znaczeniu nasza duchowa podróż, czy też wspinaczka po drabinie świadomości jest w istocie drogą do mindfulness. Premiera wydawnicza: 17 kwietnia 2023 r.

 

 

 

2022

Książka Jarosława Gibasa “Księga ukrytych praw”

Nasi starożytni przodkowie byli pewni co do istnienia konkretnych praw, reguł i zasad, którym podporządkowanie się zapewnia nam spokój, podnosi jakość życia i powoduje, że żyje nam się łatwiej, a zasoby takie jak dobra materialne i mentalne, zdrowie i pomyślność otwierają przed nami swoje podwoje. Problem z wykładnią praw, które odziedziczyliśmy od starożytnych polega przede wszystkim na tym, że zostały one rozsiane po świecie. I tak zrodziła się potrzeba, by je ze sobą zestawić, obrać z archaicznego języka, czy onirycznych znaczeń i poddać Czytelnikowi pod rozwagę czy powinniśmy i w jaki sposób z nich skorzystać? Premiera wydawnicza: 15.12.2022 r.

 

 

Singiel “All of gold” zespołu YO

Utwór, jak zwykle w przypadku YO, łączy w sobie współczesne brzmienia syntezatorów oraz gitar z tradycją mantr. Wykorzystano w nim mało znany wiesz Williama Blake’a “Golden chapel” oraz mantrę “Om namo naraye naye”, uzyskując w ten sposób nową wartość przekazu. To nastrojowa, ale i przejmująca opowieść o nieuniknionym i brutalnym konflikcie między sferą sacrum a profanum, o utraconej niewinności, ale także o wewnętrznej sile i o pięknie, którego nie da się zbrukać. Pomimo całego zła tego świata, zawsze pozostaje jednak nadzieja i miejsce na to, co dobre i szlachetne. W warstwie muzycznej “All of gold” to połączenie muzyki elektronicznej, etnicznej, elementów rocka oraz ballady. Łagodnie kołyszący, melodyjny, dynamiczny utwór, który rozwija się i nabiera mocy z każdym kolejnym wersem.W nagraniu udział wzięli: Jola Literska i Jarosław Gibas. Premiera: 04.11.2022 r..

 

Książka Doroty Mrówki “Odczarować medytację” Wydanie 2 poszerzone i uaktualnione

Autorka  książki podjęła się trudnego zadania, by „odczarować” medytację, by wyzwolić ją ze stereotypowego postrzegania, rozprawić się z przekłamaniami i mitami. Wyjaśnia więc podstawy, przybliża medytacje różnych kultur, podaje najnowsze badania naukowe i zachęca do własnej, odpowiedzialnej praktyki. Do tego, by wkroczyć na duchową ścieżkę bez względu na wyznawane religie i światopogląd, by doświadczyć trwałej przemiany, która jest nieodłącznym efektem praktyki uważności. Bo świadomość zmienia wszystko. Premiera wydawnicza: 18.10.2022 r.

 

 

Książka Jarosława Gibasa „Autoterapia. Napraw sobie życie”

Książka poświęcona jest metodom i narzędziom radzenia sobie z problemami mającymi swoje źródła m.in. w dzieciństwie oraz młodości. Autor pochyla się nas traumami odrzucenia, braku akceptacji, deficytami poczucia bezpieczeństwa, wsparcia lub miłości, czy też zawiedzionymi oczekiwaniami. W przystępny sposób analizuje trudne sytuacje oraz podaje skuteczne sposoby jak można sobie z nimi poradzić. Premiera wydawnicza: 21.03.2022 r.

 

 

Płyta “Meditat’YO”

Druga płyta YO, poświęcona jest 7 czakrom wywodzącym się z tradycji jogi. Każdy utwór nawiązuje do charakteru konkretnej czakry, wykorzystuje również przypisaną jej mantrę. Kompozycje oraz samo wykonanie oddają dodatkowo cechy żywiołów, z którym związane są kolejne ośrodki energetyczne ludzkiego ciała.
Zapętlenie utworu pozwala na 20 minutową medytację, wspieraną odpowiednią częstotliwością dźwięku. W nagraniu płyty udział wzięli: Jolanta Literska oraz Jarosław Gibas. Projekty graficzne: Anna Kamieniak. Premiera: 25.02.2022 r.

 

 

2021

Calm&relax

Trwający od 2021 roku projekt audio-video, na który składają się kompozycje oraz obrazy o charakterze relaksacyjnym. Godzinne nagrania przygotowane zostały w taki sposób, by skutecznie wyciszać i uspokajać, ułatwiać zasypianie oraz przywracać wewnętrzną równowagę.
W realizacji nagrań udział biorą: Dorota Mrówka oraz Jarosław Gibas. Nagrania publikowane są na bieżąco w platformie You Tube.

 

 

 

2020

Płyta „Mantras from 7 sides of the world”

Zrealizowana w ramach projektu YO jest płyta „Matras from 7 sides of the world”. Zawiera 7 oryginalnych mantr w nowoczesnych aranżacjach. Pochodzą z całego niemal świata – jest tu mantra wbuddyjska, hinduska, żydowska, słowiańska, celtycka, rdzennych ludów Ameryki Północnej oraz chrześcijańska. Dodatkowo powstał teledysk, który promuje płytę. W nagraniu płyty udział wzięli: Jola Literska, Jarosław Gibas, Andrzej Rusek. Autorem videoklipu jest Michał Kopaniszyn. Za stronę wizualną odpowiada Anna Kamieniak. Premiera: 16.12.2020 r.

 

 

2018

Książka  Jarosława Gibasa „Model transpersonalny. Podręcznik warsztatowy”

„Model transpersonalny. Podręcznik warsztatowy”  zawiera m.in. narzędzia pracy z obszaru modelu transpersonalnego. Skierowana jest do psychologów, coachów, psychoterapeutów, wszystkich, którzy chcą zgłębić transpersonalne techniki w pracy ze swoimi klientami, jak i do tych, którzy chcą skorzystać z idei transpersonalnej we własnym rozwoju. Premiera wydawnicza: 17 stycznia 2018 roku.

 

 

 

 

***
słowa kluczowe:
książki o rozwoju duchowym, jarosław gibas książki, rozwój duchowy książki, książki rozwój duchowy, medytacja książka, książki o medytacji, medytacje ksiazka, książki medytacja, najlepsze książki o medytacji, książki duchowe, książki o energii duchowej, książki o przebudzeniu duchowym, rozwój osobisty audiobook, książki rozwój osobisty, książki o rozwoju osobistym, rozwój osobisty książki, najlepsza książka o rozwoju osobistym, najlepsze książki o samorozwoju, najlepsze ksiazki rozwoj osobisty, książki do rozwoju osobistego, książki motywacyjne rozwój osobisty, książki o rozwoju osobistym które warto przeczytać, najlepsze książki do samorozwoju, najlepsze książki o rozwoju, książki rozwoju osobistego, książki psychologiczne rozwój osobisty, książki z rozwoju osobistego, książki na rozwój osobisty, literatura rozwoju osobistego, dobre ksiazki o rozwoju osobistym, audiobooki rozwój osobisty, audiobooki o rozwoju osobistym, najlepsze książki z rozwoju osobistego