relaksacja kamertonowa łagodząca stres i napięcie


 

 

MIEJSCE:
Gabinet “Locus”
ul. Połomińska 16
Katowice
*

CZAS TRWANIA:
60 minut.
*

UMÓW SPOTKANIE:
Dorota Mrówka
dorota@fundacjahs.org
tel. 607 168 262
 

Relaksacja kamertonowa łagodząca stres i napięcie to  dźwiękoterapia dogłębna, działająca na poziomie komórek ludzkiego ciała. Odpowiednio dobrane częstotliwości kamertonów oddziałują regenerująco na cały organizm, równoważąc go i wzmacniając. Fale dźwiękowe i wibracje wpływają również korzystnie na naszą psychikę oraz układ nerwowy, działając uspokajająco, wyciszająco i harmonizująco. Terapię stosuje się zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznie. Wibracje wywołane dźwiękiem pomagają się wyciszyć, poprawiają nastrój i samopoczucie, przyspieszają regenerację oraz rekonwalescencję, wspomagają także proces leczenia.

Stopki kamertonu przenoszą drgania o określonej częstotliwości przez skórę i powięź wgłąb ciała. Przykładane w bardzo określonych miejscach, gdzie znajduje się duże skupisko końcówek nerwowych – zatem wnikają dość głęboko i intensywnie. Ta prosta metoda pomaga w bezsenności, łagodzi napięcie w ciele, wycisza, poprawia nastrój, a na dodatek wspomaga organizm w regeneracji.

Kilkuletnie doświadczenie w pracy z kamertonami potwierdza ich skuteczność.

Podczas sesji stosuje się działanie eteryczne, kiedy dźwięk rozchodzi się w przestrzeni wokół klienta oraz punktowe, kiedy kamertony o odpowiedniej częstotliwości przykładane są w miejsca akupresurowe na ciele, wprowadzając delikatny masaż na poziomie komórkowym, dzięki wyraźnie wyczuwalnym drganiom wywoływanym przez fale dźwiękowe.

Stopka kamertonu przykładana jest do 20 wybranych punktów akupresurowych, które odpowiedzialne są m.in. za wyciszenie nerwowego układu współczulnego i aktywację układu przywspółczulnego, dzięki czemu ciało uspokaja się, relaksuje i rozluźnia. Wibracje przenikają zarówno skórę, jak powięź i mięśnie, uwalniając je od napięć. Wraz z rozluźnieniem układu mięśniowego i nerwowego, pojawia się rozluźnienie psychiczne, a także poprawa nastroju oraz ogólnego samopoczucia. Efekt relaksacji utrzymuje się rzez kilka godzin.

 

SESJA:

Relaksacja kamertonowa jest całkowicie bezpieczna. Jej intensywność zawsze dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klienta. Sesja terapeutyczna trwa około 60 minut, zawiera także krótkie wprowadzenie teoretyczne. Odbywa się na leżąco, na stole do fizjoterapii. Zalecany jest wygodny, luźny strój oraz ciepłe skarpety.

*
KOSZT SESJI: 150 zł netto
*

PROWADZĄCA:
Dorota Mrówka – nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi warsztaty medytacji świeckiej. Jest autorką książek poświęconych technikom uważności, medytacji, praktykom oddechowym i relaksacyjnym. Od 2019 roku posiada uprawnienia naturoterapeuty (kod zawodu 323009).
https://www.dorotamrowka.com/

 

kamertony terapeutyczne, kamerton leczniczy, terapia dźwiękiem kamertony, szybka relaksacja, trening relaksacji, warsztaty relaksacyjne, kąpiel w dźwiękach, relaksacja dla dorosłych, trening oddychania,metoda relaksacji, jak się odprężyć i zrelaksować, jak się wyciszyć i zrelaksować, muzykoterapia co to, leczenie dzwiekiem, muzykoterapia aktywna, muzykoterapia dla kogo, terapia dzwiekowa, muzykoterapia na czym polega, muzykoterapia depresja, masaż dzwiękiem, terapia dzwiękiem, kamertony terapia, terapia kamertonami, leczenie dźwiękiem kamertony, bezsenność, sposób na bezsenność, co na bezsenność