sesje relaksacji kamertonowej


 

Relaksacja kamertonowa to tak zwana dźwiękoterapia dogłębna, działająca na poziomie komórek ludzkiego ciała. Odpowiednio dobrane częstotliwości kamertonów oddziałują regenerująco na cały organizm, równoważąc go i wzmacniając. Fale dźwiękowe i wibracje wpływają również korzystnie na naszą psychikę oraz układ nerwowy, działając uspokajająco, wyciszająco i harmonizująco. Terapię stosuje się zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznie. Wibracje wywołane dźwiękiem pomagają się wyciszyć, poprawiają nastrój i samopoczucie, przyspieszają regenerację oraz rekonwalescencję, wspomagają także proces leczenia.

Podczas sesji stosuje się działanie eteryczne, kiedy dźwięk rozchodzi się w przestrzeni wokół klienta oraz punktowe, kiedy kamertony o odpowiedniej częstotliwości przykładane są w miejsca akupresurowe na ciele, wprowadzając delikatny masaż na poziomie komórkowym, dzięki wyraźnie wyczuwalnym drganiom wywoływanym przez fale dźwiękowe.

 

 

Stopka kamertonu przykładana jest do 20 wybranych punktów akupresurowych, które odpowiedzialne są m.in. za wyciszenie nerwowego układu współczulnego i aktywację układu przywspółczulnego, dzięki czemu ciało uspokaja się, relaksuje i rozluźnia. Wibracje przenikają zarówno skórę, jak powięź i mięśnie, uwalniając je od napięć. Wraz z rozluźnieniem układu mięśniowego i nerwowego, pojawia się rozluźnienie psychiczne, a także poprawa nastroju oraz ogólnego samopoczucia. Efekt relaksacji utrzymuje się rzez kilka godzin.

Relaksacja kamertonowa jest całkowicie bezpieczna. Jej intensywność zawsze dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klienta. Sesja terapeutyczna trwa około 60 minut, zawiera także krótkie wprowadzenie teoretyczne. Odbywa się na leżąco, na stole do fizjoterapii. Zalecany jest wygodny, luźny strój oraz ciepłe skarpety.

 
KOSZT SESJI: 185 zł
 

PROWADZĄCA:
Dorota Mrówka – nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi warsztaty medytacji świeckiej. Jest autorką książek poświęconych technikom uważności, medytacji, praktykom oddechowym i relaksacyjnym. Od 2019 roku posiada uprawnienia naturoterapeuty (kod zawodu 323009).

 

MIEJSCE:
Gabinet “Locus”
ul. Połomińska 16
Katowice

CZAS TRWANIA:
60 minut.

UMÓW SPOTKANIE:
Dorota Mrówka
dorota@fundacjahs.org
tel. 607 168 262