Warsztat “Jak poradzić sobie z pułapkami umysłu?”, Warszawa, 17.11.2024


 

warsztat prowadzą:
Agnieszka Janowska i Dorota Mrówka 

miejsce:
 Studio joga.ma
ul. Jagiellońska 32,
Warszawa

czas:
17 listopada 2024
godz. 11.00-15.00 

organizacja:
Fundacja Upraszczanie

 
Warsztat “Jak poradzić sobie z pułapkami umysłu?” poświęcony temu, jak nasz umysł nas zwodzi i próbuje nas usidlić – wystarczy chwila nieuwagi,  by wpaść w nawykowe, automatyczne  zachowania i reakcje, które nie mają wiele wspólnego z realną sytuacją. Opowiemy o tym, jak wdruki kulturowe i ego wpływają na nas i nasze przekonania, jak łatwo dajemy się zmanipulować i jak trudno zachować nam obiektywizm w ocenianiu rzeczywistości.
Inaczej mówiąc, jak sami się zwodzimy i tego nie zauważamy. Wpadamy w sidła umysłu zarówno wskutek źle rozumianego samorozwoju, jaki i w kontaktach z innymi ludźmi. A przecież dobrze jest czasem przyjrzeć się sobie i uaktualnić historię, która toczy się w naszej głowie i sprawdzić kto tą historią zarządza. Sprawdzimy również, z której części mózgu najczęściej korzystamy i do czego nas to prowadzi.
 
Czego dowiesz się podczas warsztatu:
– jak funkcjonuje nasz umysł i mózg oraz jaki wywierają wpływ na nasze życie?
– jak zmienić swoje podejście do otaczającej rzeczywistości, aby nie dać się zwieść iluzjom umysłu?
– jak wykorzystać uważną obecność do bardziej świadomego życia?
– jak pracować z przekonaniami, które nierzadko nie są prawdziwe?
 
Zajęcia odbywają się w formie krótkiego omówienia i różnorodnych ćwiczeń praktycznych, pozwalających na wyjście z własnego systemu ograniczeń, na zauważenie i odpuszczenie blokad, bo przecież żyjemy przede wszystkim w świecie swojej głowy, a klarowność tego świata pociąga za sobą klarowne „skutki uboczne” na wszystkich płaszczyznach.
 

PROWADZĄCE:

Agnieszka Janowska – terapeutka transpersonalna, naturopatka, trochę wariatka, superwizorka i wykładowczyni Akademii Terapii Transpersonalnej. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą, specjalizuje się w pracy z niskim poczuciem własnej wartości; w relacjach między bliskimi, dalszymi i tymi, którzy odeszli, ale pozostali w naszych sercach.
 
Dorota Mrówka – autorka książek, nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi indywidualne sesje medytacji oraz sesje redukcji stresu w gabinecie „Locus” w Katowicach. Jest szefową i redaktorką Wydawnictwa Instytut Tathata.
*
*
KOSZT:
do 2 października – 357
od 3 października do 2 listopada –  417
od 3 listopada do 17 listopada –  477
 
Gwarancją miejsca jest wniesienie opłaty za warsztat.
 
ZAPISY:
Agnieszka Janowska
info@upraszczanie.pl