relaksacja wyciszająco – terapeutyczna “Kąpiel w dźwiękach”

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu

Relaksacja wyciszająco – terapeutyczna. Dźwiękoterapia misami i gongami. Kąpiel w dźwiękach mis i gongów. Terapia dźwiękowa. Relaksacja na sen i na stres. Jak się wyciszyć i zrelaksować? Metody relaksacyjne na stres.

gabinet “Locus
przy Fundacji Hinc Sapientia

Relaksacja wyciszająco – terapeutyczna “Kąpiel w dźwiękach”  jest połączeniem technik oddechowych, mindfulness oraz dźwiękoterapii.  Według ostatnich odkryć naukowych wibracje instrumentów tonalnych  takich jak: gongi, misy, dzwonki itp. wpływają korzystanie na nasz układ nerwowy, mięśniowy oraz na psychikę, ułatwiają osiągnięcie wewnętrznej równowagi, uspokajają oraz pozwalają pozbyć wszelkich destrukcyjnych napięć, blokad i przykurczy w ciele.

Uznaje się, że regularna relaksacja dźwiękiem sprzyja wyciszeniu umysłu oraz wejściu w stan uważnej obecności. Głębokie dźwięki działają uspokajająco, obniżają częstotliwość fal mózgowych oraz wspierają naturalne procesy leczenia, ułatwiają także zasypianie i korzystnie wpływają na jakość snu.

Kąpiel w dźwiękach to koncerty na ręcznie kutych gongach z towarzyszeniem tradycyjnych instrumentów takich, jak: dzwonki zen, misy grające, dzwonki rurowe, dzwonki koshi, kalimba, tongue drum, talerzyki, kij deszczowy oraz grzechotki z łupin daktyla.
SESJA:
Koncert terapeutyczny trwa około 60 minut, zawiera także krótkie wprowadzenie teoretyczne. Zawsze ma charakter improwizacji, jest niepowtarzalny i unikatowy. Grający dostosowuje na bieżąco nastrój, tempo oraz dobór instrumentów do energii i indywidualnych potrzeb uczestnika.
Sesja odbywa się na leżąco, na macie. Zapewniamy koce, wałki i poduszki. Zalecany jest wygodny, luźny strój.