relaksacja kamertonowa łagodząca stres i napięcie

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu

Relaksacja kamertonowa łagodząca stres i napięcie. Kamertony terapeutyczne. Szybka relaksacja. Sposób na bezsenność. Relaksacja dźwiękiem.

gabinet “Locus
przy Fundacji Hinc Sapientia

Relaksacja kamertonowa łagodząca stres i napięcie to  dźwiękoterapia dogłębna, działająca na poziomie komórek ludzkiego ciała. Odpowiednio dobrane częstotliwości kamertonów oddziałują regenerująco na cały organizm, równoważąc go i wzmacniając. Fale dźwiękowe i wibracje wpływają również korzystnie na naszą psychikę oraz układ nerwowy, działając uspokajająco, wyciszająco i harmonizująco. Terapię stosuje się zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznie. Wibracje wywołane dźwiękiem pomagają się wyciszyć, poprawiają nastrój i samopoczucie, przyspieszają regenerację oraz rekonwalescencję, wspomagają także proces leczenia.

Stopki kamertonu przenoszą drgania o określonej częstotliwości przez skórę i powięź wgłąb ciała. Przykładane w bardzo określonych miejscach, gdzie znajduje się duże skupisko końcówek nerwowych – zatem wnikają dość głęboko i intensywnie. Ta prosta metoda pomaga w bezsenności, łagodzi napięcie w ciele, wycisza, poprawia nastrój, a na dodatek wspomaga organizm w regeneracji.

Kilkuletnie doświadczenie w pracy z kamertonami potwierdza ich skuteczność.

Podczas sesji stosuje się działanie eteryczne, kiedy dźwięk rozchodzi się w przestrzeni wokół klienta oraz punktowe, kiedy kamertony o odpowiedniej częstotliwości przykładane są w miejsca akupresurowe na ciele, wprowadzając delikatny masaż na poziomie komórkowym, dzięki wyraźnie wyczuwalnym drganiom wywoływanym przez fale dźwiękowe.

Stopka kamertonu przykładana jest do 20 wybranych punktów akupresurowych, które odpowiedzialne są m.in. za wyciszenie nerwowego układu współczulnego i aktywację układu przywspółczulnego, dzięki czemu ciało uspokaja się, relaksuje i rozluźnia. Wibracje przenikają zarówno skórę, jak powięź i mięśnie, uwalniając je od napięć. Wraz z rozluźnieniem układu mięśniowego i nerwowego, pojawia się rozluźnienie psychiczne, a także poprawa nastroju oraz ogólnego samopoczucia. Efekt relaksacji utrzymuje się rzez kilka godzin.

SESJA:
Relaksacja kamertonowa jest całkowicie bezpieczna. Jej intensywność zawsze dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klienta. Sesja terapeutyczna trwa około 60 minut, zawiera także krótkie wprowadzenie teoretyczne. Odbywa się na leżąco, na stole do fizjoterapii. Zalecany jest wygodny, luźny strój oraz ciepłe skarpety.