Kolejna edycja Akademii Terapii Transpersonalnej, marzec-październik 2021


 

We współpracy z Acus Med Szkolenia rozpoczynamy kolejną edycję naszej Akademii. Od marca do października 2021 zapraszamy do Wrocławia.

 

Kurs przeznaczony zarówno dla psychologów, coachów, psychoterapeutów, osób wspierających innych, jak i wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem lub poszukujących sposobów rozwiązania własnych problemów.

Model transpersonalny zakłada, że dokonanie zmiany czy rozwiązanie dręczących nas problemów nie wymaga wieloletniej psychoterapii. Każdy z nas posiada zasoby i możliwości, które pozwalają na samodzielną pracę nad sobą i poradzenie sobie z trudnościami w sposób efektywny i trwały.

W terapii transpersonalnej korzystamy z założenia, że na to, kim jesteśmy składa się nie jedna, a wiele osobowości (zwanych subosobowościami) – konstruktów, które tworzą się w naszej psychice w wyniku różnego rodzaju doświadczeń.

Dlatego właśnie zachowujemy się różnie w różnych życiowych sytuacjach i relacjach społecznych. Również dlatego czasami zdarza nam się „stracić kontrolę” czy też skomentować własne zachowanie słowami: „nie wiem dlaczego tak się zachowałem”, „to było silniejsze ode mnie”.

W procesie transpersonalnym wykorzystujemy własną wyobraźnię oraz perspektywę ponadosobową (trans-poza, persona – osoba [łac.]) – dzięki temu możemy spojrzeć na siebie tak, jak widzimy inne osoby – bez identyfikacji z ego. Kiedy obserwujemy działania innych osób, dostrzegamy nie tylko ich problemy, ale często także rozwiązania, które dla samych zainteresowanych nie są już tak oczywiste. Nam samym również znacznie trudniej zobaczyć rozwiązania własnych problemów, które dla osób trzecich są jasne. Ta trudność wynika z identyfikacji z ego – gdy ta znika, rozwiązanie naszych problemów staje się łatwe i zaskakująco szybkie.

 

Akademia Terapii Transpersonalnej składa się z dwóch etapów, na które przypada 7 modułów.  Każdy moduł to całodniowe szkolenie podzielone na część teoretyczną w formie wykładu oraz część praktyczną w formie ćwiczeń w grupach 3 osobowych (klient-terapeuta-supervisor).

Etap I: to 3 moduły w formie zajęć teoretyczno-praktycznych

  1. Oś czasu
  2. Oś relacji
  3. Oś ról

Etap II: to 4 moduły w formie zajęć teoretyczno-praktycznych

  1. Oś motywacji
  2. Oś świadomości
  3. Oś archetypu
  4. Oś transpersonalna

Po zakończeniu całego kursu uczestnicy otrzymają certyfikat „Specjalisty modelu transpersonalnego”. Upoważnia to do stosowania w pracy metod i narzędzi modelu transpersonalnego, nie daje jednak podstaw do samodzielnego powadzenia terapii transpersonalnej. Aby uzyskać certyfikat terapeuty transpersonalnego należy ukończyć proces certyfikacji. Więcej tutaj: TERAPEUTA

 

CENA ZA 1 SZKOLENIE:
697 zł

 

TERMINY:
13 marca
17 kwietnia
22 maja
12 czerwca
3 lipca
11 września
2 października

*

INFORMACJE I ZAPISY:
proszę kliknąć w link AMT. Zostaną Państwo przeniesieni na stronę organizatora, gdzie znajdują się wszystkie informacje logistyczne oraz możliwość wykupienia udziału.