XII edycja Akademii Terapii Transpersonalnej, Warszawa, 2024/2025


 

XII Akademia Terapii Transpersonalnej

prowadzą:
Jarosław Gibas i Agnieszka Janowska

miejsce:
Centrum Biznesowo – Konferencyjne “Ogrodowa 58”
ul. Ogrodowa 58
Warszawa
sala “Londyn”

godz.
10.15 – 17.15

UWAGA:

Prosimy o zgłoszenia  mailowe na adres: info@upraszczanie.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie numeru telefonu, gdyż z każdym z uczestników i uczestniczek chcielibyśmy porozmawiać na temat udziału w Akademii,  tego,  jakie są Państwa oczekiwania i czy nasze zajęcia są najlepszym rozwiązaniem dla Państwa w tej chwili.

 

Akademia Terapii Transpersonalnej jest wspólnym projektem edukacyjnym Fundacji Hinc Sapientia i Fundacji Upraszczanie.
To jedyny w Polsce program szkoleniowy, uczący od podstaw narzędzi i technik terapii transpersonalnej. Szkolenie adresowane jest do osób chcących w skuteczny sposób pracować z klientami indywidualnymi, sportowcami, przedsiębiorcami, a także do tych, którzy poszukują narzędzi do efektywnej pracy z samym sobą. Szkolenie odbywa się w komfortowej, kameralnej grupie, a wszystkie zajęcia składają się z części wykładowej – teoretycznej oraz z zajęć praktycznych w rotujących zespołach 3-osobowych (klient – terapeuta – supervisor).

Po zakończeniu całego kursu uczestnicy otrzymają świadectwo ukończenia Akademii Terapii Transpersonalnej. Upoważnia ono do stosowania w pracy metod i narzędzi modelu transpersonalnego, nie daje jednak podstaw do samodzielnego powadzenia terapii transpersonalnej. Aby uzyskać certyfikat terapeuty transpersonalnego należy ukończyć proces certyfikacji. Więcej tutaj: TERAPEUTA

 

Model transpersonalny zakłada, że dokonanie zmiany czy rozwiązanie dręczących nas problemów nie wymaga wieloletniej psychoterapii. Każdy z nas posiada zasoby i możliwości, które pozwalają na samodzielną pracę nad sobą i poradzenie sobie z trudnościami w sposób efektywny i trwały.

W terapii transpersonalnej korzystamy z założenia, że na to, kim jesteśmy składa się nie jedna, a wiele osobowości (zwanych subosobowościami) – konstruktów, które tworzą się w naszej psychice w wyniku różnego rodzaju doświadczeń. Dlatego właśnie zachowujemy się różnie w różnych życiowych sytuacjach i relacjach społecznych. Również dlatego czasami zdarza nam się „stracić kontrolę” czy też skomentować własne zachowanie słowami: „nie wiem dlaczego tak się zachowałem”, „to było silniejsze ode mnie”.

W procesie transpersonalnym wykorzystujemy własną wyobraźnię oraz perspektywę ponadosobową (trans-poza, persona – osoba [łac.]) – dzięki temu możemy spojrzeć na siebie tak, jak widzimy inne osoby – bez identyfikacji z ego. Kiedy obserwujemy działania innych osób, dostrzegamy nie tylko ich problemy, ale często także rozwiązania, które dla samych zainteresowanych nie są już tak oczywiste. Nam samym również znacznie trudniej zobaczyć rozwiązania własnych problemów, które dla osób trzecich są jasne. Ta trudność wynika z identyfikacji z ego – gdy ta znika, rozwiązanie naszych problemów staje się łatwe i zaskakująco szybkie.

Więcej na temat Akademii Terapii Transpersonalnej dowiesz się TUTAJ

*

PLAN ZAJĘĆ:

 1. oś czasu – 14.09.2024
 2. oś relacji – 12.10.2024
 3. oś ról – 16.11.2024
 4. warsztat praktyczny – 07.12.2024
 5. oś motywacji – 18.01.2025
 6. oś świadomości – 15.02.2025
 7. oś archetypu – 15.03.2025
 8. warsztat praktyczny – 12.04.2025
 9. oś transpersonalna – 24.05.2025

CENA ZA 1 SZKOLENIE:  997 zł

UWAGA! Kurs stanowi spójną całość, dlatego ważna jest kolejność szkoleń. Każde z nich jest kontynuacją i rozwinięciem metody transpersonalnej. Nie ma zatem możliwości dowolnego wybierania szkoleń, w jakich bierze się udział.

Uczestniczy otrzymują:
* notatniki, długopisy
* materiały szkoleniowe (ebook “Model transpersonalny” Jarosława Gibasa)
* świadectwa uczestnictwa
* bufet kawowy
*

WARSZTATY UZUPEŁNIAJĄCE:

 1. 17.11.2024
   Jak poradzić sobie z pułapkami umysłu?
 2. 8.12.2024 
  Podstawy medytacji świeckiej
 3. 16.02.2025 
  Doświadczenia zapisane w ciele – zauważ i puść
 4. 13.04.2025 
  Żyj harmonijnie – praca z myślami i emocjami.

Zajęcia uzupełniające nie są obowiązkowe, skierowane są do osób chcących poszerzyć wiedzę oraz kompetencje terapeutyczne. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc, ponieważ zajęcia mają charakter kameralny. W przypadku warsztatów uzupełniających możliwy jest udział w wybranych zajęciach. Warsztaty mają charakter otwarty, mogą wziąć w ich udział także osoby, które nie są uczestnikami Akademii Terapii Transpersonalnej.

CENA ZA 1 WARSZTAT: 477 zł
Ceny objęte są promocją w określonych terminach. Sprawdź szczegóły w linkach powyżej

*