Warsztat “Autoterapia. Jak uzdrowić relacje?” Warszawa, 20.04.2024


 

 

prowadzi:
Jarosław Gibas

miejsce:
Centrum Biznesowo – Konferencyjne „Ogrodowa 58”
ul. Ogrodowa 58
Warszawa
sala „VIP”

czas:
20.04.2024
godz. 11.00 – 14.15

 

 

Warsztat jest poświęcony źródłom relacyjnych problemów, niedopasowań oraz zawiedzionych oczekiwań. Dotyczy nie tylko relacji romantycznych, ale także zawodowych, towarzyskich i rodzinnych. Często problemy, których doświadczamy, mają swoje źródła w przeszłości: w stylach przywiązania, w socjalizacji, albo w rodzinnym programowaniu, z czego najczęściej nie zdajemy sobie sprawy. Tymczasem istnieją skuteczne sposoby, techniki i narzędzia, za pomocą których możemy skorygować naszą obecną sytuację w związkach i relacjach, a także rozpoznać czy np. na skutek traum z przeszłości nie stajemy się łatwym celem przedstawicieli tzw. mrocznej triady, czy na przykład nieświadomie weszliśmy w relację z narcyzami, manipulatorami lub psychopatami. W wielu przypadkach szybka diagnoza umożliwia adekwatną reakcję oraz podjęcie odpowiedniej decyzji. Podczas warsztatu Autoterapia. Jak uzdrowić relacje? możemy również sprawdzić, czy sami, poprzez nasze zachowanie, komunikację lub oczekiwania nie przykładamy się do naszych relacyjnych problemów.

Cykl Autoterapia składa się z trzech tematycznych warsztatów dedykowanych zdobyciu umiejętności oraz narzędzi samodzielnego rozwiązywania problemów, których źródłem zazwyczaj są zakorzenione w naszej przeszłości (głównie dzieciństwie) nawyki mentalne oraz behawioralne. To rodzaj nabytych lub wykształconych programów, które na różnym etapie naszego życie odzwierciedlali reaktywną potrzebę ochrony pochodzącą z mechanizmów obronnych, którą stosowaliśmy do obsługi bieżących, zazwyczaj traumatycznych lub dyskomfortowych sytuacji, zdarzeń czy interakcji z innymi.

Większość z nich charakteryzuje się tym, że o ile były uzasadnione i często skuteczne we wczesnych etapach naszego życie, o tyle kiedy źródłowe sytuacje czy konteksty środowiskowe już nas nie dotyczą, nadal automatycznie się nimi posługujemy, co w większości przypadków uprzykrza czy utrudnia nam życie. Te nieaktualne strategie często pozostają ukryte w naszej nieświadomości, działają z zaskoczenia często wywołując nieracjonalne zachowania, które nie przystają do naszej obecne rzeczywistości.

Rolą warsztatów jest uświadamianie automatycznych i nawykowych zachowań oraz zdobycie skutecznych narzędzi do samodzielnej pracy mającej na celu ich eliminację lub też na tyle osłabienie ich siły, by przestały odgrywać znaczącą rolę w naszym dorosłym życiu.

*

Koszt uczestnictwa:
cena regularna: 497 zł
*
WYKUP UDZIAŁ W PROMOCYJNEJ CENIE:

do 23 marca – 297 zł
24 marca – 30 marca – 347 zł
31 marca – 6 kwietnia – 397 zł
7 kwietnia – 13 kwietnia – 447 zł
14 kwietnia do 20 kwietnia – 497 zł

 

INFORMACJE:
biuro@fundacjahs.org
tel. 607168 262

*

Kolejne szkolenia z cyklu AUTOTERAPIA: 
Jak odbudować poczucie własnej wartości?
01.06.2024
Warszawa, Ogrodowa 58

*

*

akceptacja, apercepcja, autodiagnoza, autoterapia, emocje, emocjonalne wyczerpanie, gniew, instrukcja warunkowa, inteligencja emocjonalna, jarosław gibas, warsztat praktyczny, lęk, lęk przed odrzuceniem, naprawianie relacji, narzędzia terapeutyczne, niepokój, pierwotna rana, poczucie własnej wartości, pokonywanie lęku, potrzeba akceptacji, praca z traumą, trauma z dzieciństwa, programowanie lingwistyczne, przekonania, praca z przekonaniami, zmiana przekonań, psychologia, psychologia transpersonalna, relacje, repercepcja, rola ofiary, role społeczne, rozczarowanie, rozwiązywanie problemów, samopomoc psychologiczna, sesja terapeutyczna, socjologia, stres, style przywiązania, traumy międzypokoleniowe, trudne dzieciństwo, wychodzenie z lęku, zamartwianie się, zarządzanie emocjami, świadomość, żal, nawyki, nawyki emocjonalne, deformowanie nawyków, zmiana nawyków, praca z nawykami, praca ze świadomością, uważność, obecność, mindfulness, autonomia emocjonalna, szacunek, empatia, współczucie, radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie z relacjami, budowanie relacji, jak sobie radzić z konfliktami, zażegnywanie konfliktów, rozbrajanie konfliktów, zrozumienie siebie, diagnozowanie siebie, terapia, terapia własna, uzdrowienie, uwolnienie, wyzwolenie, akceptacja siebie, akceptacja niedoskonałości, spojrzenie na siebie, dystans do siebie, dystans do swoich problemów, uzdrowienie emocjonalne, praca z zaburzeniami, świadoma osobowość, świadomość osobowości, cechy wrodzone, cechy nabyte, dziedziczenie traumy, dziedziczenie problemów, dziedziczenie lęku, dziedziczenie niepokoju, samouzdrowienie, uwolnienie od lęku, uwolnienie od niepokoju, samowspółczucie, wybaczenie sobie, pokochanie siebie, radzenie sobie z myślami, radzenie sobie z przeszłością, ignorancja emocjonalna, deficyty emocjonalne, trudne emocje, szkolenia Jarosław Gibas